2222
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 2222 lidí, buďte další
15.11.2019

Streamovaná hudba jako dárek

Vánoční dárky už dávno nemusejí mít jen podobu něčeho hmotného, na co si jde „sáhnout“. Děti i dospělí stále častěji hledají jiné formy dárků. Jedním z nejžádanějších může být i předplatné služby pro streamování hudby. Kterou službu vybrat?

Spotify

V Česku asi nejznámější streamovací službou je Spotify. Nabízí velmi slušnou hudební databázi čítající 35 milionů skladeb, kombinovanou s propracovanou aplikací, která je k dispozici nejen pro všechny tablety, chytré telefony a počítače, ale také pro některé typy chytrých hodinek a automobilů. Velmi zajímavou funkcionalitou Spotify je však jeho přímá podpora v A/V receiverech, chytrých televizorech a vybraných reprosoustavách v podobě Spotify Connect. Ta umožňuje přímé přehrávání ze Spotify na zařízeních s touto funkcionalitou včetně možnosti vzdáleného ovládání hlasitosti.

Placená verze Spotify nabízí na rozdíl od té bezplatné absenci reklamy, vyšší kvalitu hudby, podporu pro Spotify Connect, stahování hudby do zařízení (včetně hodinek) i neomezené možnosti vytváření playlistů, přehrávání, přeskakování a opakování libovolných skladeb. Ve verzi pro studenty vyjde na 2,99 € (77 Kč) měsíčně, pro ostatní na 5,99 € (154 Kč) měsíčně a existuje i rodinný tarif pro až šest osob s cenou 8,99 € (230 Kč) měsíčně. První tři měsíce jsou aktuálně zdarma a cena je účtována  v eurech, takže v korunách je každý měsíc mírně odlišná.

YouTube Music Premium

Letošní novinkou je aplikace YouTube Music Premium. Její obrovskou výhodou je takřka neomezená databáze hudby. Najdete zde téměř libovolnou skladbu libovolného interpreta, dokonce i hodně lokálních umělců. Aplikace je specifická tím, že nabízí ke všem skladbám také videoklipy.

Služba YouTube Music Premium je dostupná pro Android, Apple iOS i prostřednictvím webového prohlížeče. Až na Spotify Connect nabízí YouTube Music Premium podobné možnosti jako Spotify, a to včetně tarifů. Studentský vyjde na 79 Kč měsíčně, „dospělý“ na 149 Kč měsíčně a rodinný tarif pro šest lidí na 229 Kč měsíčně. První měsíc je na zkoušku zdarma.

Deezer

Deezer je obdobou aplikace Spotify, a to i co se šíře podpory v zařízeních týče. Najdete ho v chytrých telefonech, tabletech, počítačích, ale také v mnohých chytrých hodinkách, televizorech, automobilech, a podobně jako Spotify, také v A/V recieverech a reproduktorech. Také Deezer nabízí individuální tarif – za 165 Kč měsíčně, eventuálně 1 650 Kč ročně – i tarify rodinné, pro šest členů rodiny za 249 Kč měsíčně. Kromě nich má však připravený ještě HiFi tarif za 330 Kč za měsíc. Ten umožňuje streamovat hudbu ve formátu FLAC, tedy bez komprese. Databáze hudby je výrazně širší než u Spotify a čítá 56 milionů skladeb.

Apple Music

Apple Music je zajímavou alternativou zejména pro uživatele zařízení od Applu. Jeho podporu najdete v iPhonu, iPadu, iWatch, iOS i Apple TV. Nechybí však ani podpora pro Android a bezdrátové reproduktory Sonos. Jeho hudební databáze čítá kolem 50 milionů skladeb a nejvíce svou strukturou připomíná YouTube Music, protože i zde jsou k dispozici i hudební videoklipy. Cenově Apple Music vyjde na 69 Kč měsíčně pro studenty, 149 Kč měsíčně pro ostatní nebo v rodinném tarifu pro až šest uživatelů na 229 Kč měsíčně. První tři měsíce jsou zdarma.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…