Prstem po Google Maps
Pokud zrovna nejste na dovolené, můžete cestovat alespoň pomocí Google Maps. Google Maps si ve světě geografie stojí stejně jako Google v moderním vyhledáváním informací a posouvají lidskou vzdělanost obrovským krokem kupředu. Ačkoliv se o nich často mluví jako o satelitních mapách, velká část záznamů pochází z letadel.
Google Earth
Virtuální globus byl vytvořen firmou Keyhole: Google jej v roce 2004 odkoupil a posunul tam, kde je dnes. Aplikace, jež se může pochlubit velkou řadou příznivců po celém světě, nabízí i 3D prohlídky velkých měst a zároveň obsahuje galerii, kterou tvoří sami uživatelé jednoduchým přidáním lokace přes GPS.
Google Moon a Google Mars
Jako by země nestačila. S Googlem se můžete procházet i po Měsíci díky jedinečným satelitním snímkům. Aplikace vznikla v roce 2009 u příležitosti 40. výročí přistání lodi Apollo 11. Stejně tak se můžete procházet i po Marsu, naší nejbližší planetě ve sluneční soustavě.
Utajená místa
Až přílišná ptačí perspektiva může být někdy kontraproduktivní. Z bezpečnostního hlediska jsou proto záměrně rozmazány místa, jejichž nadměrná detailnost by mohla znamenat teroristickou hrozbu. Jmenovitě třeba United States Naval Observatory, kde oficiálně sídlí viceprezident Spojených států amerických, dříve mezi nimi byl i washingtonský Kapitol a Bílý dům.
Americká města
Google pochází z USA, není tudíž překvapením, že nabízí snímky některých měst tak detailně, jako byste se do nich teleportovali, a to díky funkci street view. Už jste nikdy byli v New Yorku? Anebo v San Francisku? Stačí jeden klik a můžete se procházet.
Česká města ve 3D
Virtuálně se však můžete projít i některými českými městy: jmenovitě Prahou, Brnem, Ostravou, Olomoucí, Pardubicemi, Plzní a Českými Budějovicemi.
Kabinet kuriozit
Při mapování zeměkoule prostřednictvím letadlových kamer občas zachytíte něco legračního. Pár jedinců, co si v nestřeženém okamžiku odskočilo do křoví, byl takt nechtěně zvěčněn ve velmi specifické síni slávy. Vedle toho ale můžete narazit na pozoruhodné obrazce v obilí, ostrovy obskurních tvarů či přírodní kuriozity jako třeba rudá jezera.