{/syntax}
1334
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1334 lidí, buďte další
24.08.2022

Nejzajímavější stránky 404

Není snad uživatel, který by na ni nenarazil. I když víte, kam klikáte, někdy se stane, že požadovaná stránka již neexistuje. Důvodem může být změna URL adresy např. při předělání webu, odstranění stránky nebo i náš překlep. Asi už tušíte, o čem je řeč. O tzv. stránce "404" nebo-li "Page not found" (Stránka nenalezena).

Zatímco mnoho webů se spokojí se strohou chybovou hláškou, chytří marketéři vědí, že stránka 404 má svůj potenciál a její kreativní zpracování pomůže udržet pozornost návštěvníka, který se nezalekne a web neopustí, ale naopak je nasměrován dále na web. V mnoha firmách o tom již vědí. My jsme prošli stovky stránek českého internetu a vybrali ty stránky "Page not found", které nás nejvíce zaujaly.

 

AirBank

Dva bankéře - jednoho ze staré a neflexibilní banky a druhého ze sympatické zelené banky, kde není nic problém a vše funguje dle našich představ, zná snad každý. Nerozlučné dvojice bankéřů a typické nadsázky využila AirBank i při zpracování své chybové stránky 404.

Člověk v tísni

Jedna z nejznámějších českých neziskových organizací se snaží pomáhat nejen v případě humanitárních krizí a přírodních katastrof, ale i návštěvníkům, kteří se na jejich webu ztratili či omylem dostali do situace, se kterou nepočítali.

Déčko

Oblíbený dětský kanál České televize má nejen web se zajímavým obsahem, ale i vtipně pojatou stránku"Page not found", která musí zaujmout snad každého malého zvědavce, který se na ni omylem dostane.

Krmím kvalitně

Příklad e-shopu s krmením pro psy ukazuje, že zajímavou a vtipnou chybovou stránku dokážou zpracovat nejen marketingové týmy a agentury velkých společností, ale i menší obchody. S láskou ke zvířatům i návštěvníkům, kteří nemohou najít na webu tu správnou stránku. Téma snědené stránky, resp. prázdného talíře využívá pro svoji chybovou stránku i Sklizeno, český obchod s jídlem, tentokrát pro dvounožce ;o)

McDonald's

Přiznejme si na rovinu. Kdo nemá rád hranolky od McDonald's? O oblíbenosti této pochoutky, která je hned pryč, ví i marketingové oddělení tohoto řetězce s rychlým občerstvením, které téma hranolek využívá nejen v reklamách s Přemkem Forejtem, ale i pro svoji chybovou stránku.

RegioJet

Provozovatel žlutých autobusů a vlaků využil pro svoji 404 dopravní tématiku a grafiku vlaku, který se po kolejích již dále nedostane, neboť tudy cesta nevede. Tak snad to cestující, kteří mají prázdninové zkušenosti s výlukami a zpožděními, neodradí a nevyloží si stránku tak, že raději mají zvolit jiný dopravní prostředek.

Respekt

Nebyl by to snad ani týdeník Respekt, aby při zpracování své stránky 404 nevsadil na politickou satiru. Pro svoji chybovou stránku vtipně využil kauzy mluvčího Pražského hradu Jiřího Ovčáčka, který od roku 2015 hledá Peroutkův článek s názvem „Hitler je gentleman“.

Toyota

Potenciál stránky 404 využívají ve velkém i automobilky. Zatímco Škodovka zvolila slogan "Dorazili jste do slepé uličky" a fotku, ze které se zdá, že by spolehlivá čtyřkolka mohla v cestě pokračovat, obrazové sdělení Toyoty je stejně jako u RegioJetu zcela jasné. Tudy cesta nevede!

Zásilkovna

Každý web musí čas od času projít údržbou, při které by správce měl opravit např. odkazy na nefunkční stránky. Doufáme jen, že dodávky Zásilkovny nejezdí do servisu příliš často.

 

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.