1555
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1555 lidí, buďte další
10.06.2016

Nejúspěšnější internetoví podnikatelé

E-shop je jen jeden z mála způsobů, jak si na internetu vydělat. I samotné jeho “vytváření” vás může dostat do pěkného balíku. Jako důkaz poslouží ti nejúspěšnější internetoví podnikatelé, kteří se vlastně nijak neliší od podnikatelů v jiných sférách: přišli na to, co lidem chybí, a do velké míry navíc přetvořili vnímání virtuálního prostoru a jeho možnosti jako takové.

Když se řekne internet, Google nám automaticky naskočí jako synonymum. Nejpoužívanější vyhledávač přinesl každému ze svých tvůrců (Larry Pageovi a Sergeji Brinovi) k dnešnímu dni 36 miliard amerických dolarů. Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, do značné míry nejenže ovlivnil komunikaci mezi jednotlivcem a jeho okolím, milovaná a zároveň proklínaná sociální síť ho vynesla do žebříčku nejbohatších lidí světa s jměním ve výši 51 miliard dolarů. 

Amazon, největší internetový obchod, budí posledních několik let diskuzi, především kvůli drsným podmínkám, v nichž pracují zaměstnanci, jimž se přezdívá Amazonians. Cílevědomost a přísnost každopádně jeho zakladateli Jeffu Bezosovi přinesla 63 miliard dolarů. Internetová aukční síň a bleší trh v jednom, eBay, nabízí poněkud odlišnou zkušenost jak pro nakupující, tak pro prodejce. Nejde o nejlevnější úlovek, nýbrž o ten nejzajímavější. I na takovém byznys modelu s neochvějným puncem romantiky se dá pohádkově zbohatnout. Zakladatel Pierre Omidyar s majetkem 7,2 miliard dolarů o tom jistě ví své.

Výše uvedené příklady zdaleka nejsou jediné. Internet je každopádně místem, kde můžou královsky zbohatnout i děti. Jsou-li vaším jazykem jedničky a nuly a jediným potřebným nástrojem je počítač doplněný o dětskou fantazii, ocitáte se náhle ve světě takřka neomezených možností. Vstupní investice v podobě pár korun za doménu se může nesčetněkrát zúročit! Teenageři se ve virtuálním světě pohybují jako ryby ve vodě. Ti šikovnější tudíž můžou velmi snadno vytušit, co tam jejich vrstevníkům chybí.

Sourozenci Cookovi přišli s online verzí školních ročenek, v USA tolik oblíbených. Díky stránce myyearbook.com si ke kapesnému přilepšili sympatickými 100 miliony dolarů. Stránka nyní funguje pod jménem MeetMe, což lze volně přeložit jako “Seznam se se mnou”. Ashley Quals odstartovala svou stránku whateverlife.com jednoduše proto, aby se podělila o lay-outy, neboli graficky ztvárněná pozadí pro MySpace (sociální síť populární těsně před nástupem Facebooku). Obrovská popularita logicky vyústila v příjem z reklamy tak vysoký, že ji vyšvihl mezi nejúspěšnější internetové podnikatele. Nick D’Aloisio vytvořil svou první aplikaci pro mobilní telefony ve 12 letech. Pozoruhodná aplikace Trimit zkracovala odborný text, čímž zjednodušila jeho nastudování. Všiml si jí i investor z Hong-Kongu, jež mu dal k dispozici 300 000 dolarů na její vylepšení. Výsledek? Za aplikaci přejmenovanou na Summly zaplatilo Yahoo neuvěřitelných 30 milionů dolarů. Za trendující sociální sítí Snapchat stojí tři studenti Stanfordské univerzity. V době, kdy se pustili do realizace nápadu, jim bylo lehce přes dvacet let. Dnes má každý z nich na účtu přes dvě miliardy dolarů.


Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…