{/syntax}
2144
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 2144 lidí, buďte další
13.01.2021

Facebook je stále nejoblíbenější sociální sítí na světě

Nový rok vždycky vybízí k ohlédnutí se za rokem minulým. I my jsme se nechali touto lehkou nostalgií zlákat a podívali jsme se na to, jak se v roce 2020 vedlo sociálním sítím. Posilují svůj vliv, nebo o ně lidi ztrácejí zájem? Kolik času na nich lidé tráví a co je tam baví? Kolik videí se vejde na YouTube? Odpovědi na tyto otázky a další zajímavosti ze světa sociálních sítí vám přinášíme na následujících řádkách.

V lednu 2021 žije na celé planetě 7,8 miliardy lidí. Přes 4 miliardy z nich používalo v roce 2020 alespoň jednu sociální síť. Meziročně tak vzrostl počet uživatelů o více než 300 tisíc. Nejvíce aktivních uživatelů má již mnoho let Facebook (2,7 miliardy), o druhé a třetí místo mezi sebou soupeří YouTube a mobilní aplikace WhatsApp (obě sítě mají lehce přes 2 miliardy uživatelů.). Kolik aktivních uživatelů měly další sociální sítě, vám napoví graf od www.statista.com:

Zůstaňme ještě chvíli u vítěze předchozího žebříčku, Facebooku. Nejvíc sledované české profily této sociální sítě byly koncem roku 2020 následující: Petr Čech (6,8 mil. sledujících), Claire Muzik (2,5 mil.) a Paper Magic (2,3 mil.). Inu, opravdu zajímavý pelmel českých preferencí…

Z infografiky společnosti We are social se dá vyčíst, že sociální síťování nás baví. Každý den tam průměrný uživatel stráví 2,5 hodiny. To odpoví jedné třetině veškerého času, který denně na internetu strávíme. Největší nárůst nových uživatelů zaznamenala v uplynulém roce Čína, Indie a Brazílie.

 

Zajímavosti ze světa „socek“ v roce 2020

YouTube

 • Každou minutu se na YouTube nahraje 400 hodin videí
 • Každý den zhlédnou diváci přes 500 miliard videí
 • Nejoblíbenějším videem v ČR se podle statistik firmy Social Bakers stalo video o chodícím robotovi https://www.youtube.com/watch?v=LKC0NG0g2ek
 • Nejoblíbenějším kanálem na YouTube je T-Series (122 milionů odběratelů, 93 miliard zhlédnutí videí)

Instagram

 • Na Instagramu najdete o 23% více fotek než na Facebooku
 • 500 milionů uživatelů se připojuje denně
 • Mezi nejsledovanější účty patří oficiální účet Instagramu (380 milionů), Cristiana Ronalda (244 mil.) a Ariana Grande (208 mil.)

 

A protože i my jsme si vědomi síly a oblíbenosti sociálních sítí, najdete náš projekt KPBI hned na třech kanálech. Na Facebooku vás zahrnujeme vtipem a informacemi z on-line bezpečnosti, na YouTube máme nahráno už přes 60 videí pro všechny věkové kategorie včetně seniorů a na Instagramu s námi budete vždy o_klik_napred.

 

 

Nina Moravcová

Projekt Kraje pro bezpečný internet

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.