755
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 755 lidí, buďte další
21.01.2021

5 nejčtenějších článků v roce 2020

Které z článků na webu Vím, kam klikám vás v roce 2020 zaujaly nejvíce? Prohlédněte si TOP5 nejčtenějších článků za loňský rok a zjistěte, zda vám nějaký neunikl.

Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti 

Článek se věnuje novému fenoménu, který straší děti. Jonathan Galindo se podobá kreslené postavičce Goofy od Disneyho s lidskou tváří a oslovuje především děti přes sociální sítě (Instagram, TikTok či Twitter) a snaží se zjistit jejich osobní údaje, na základě nichž je pak vydírá. Proto je důležité, aby rodiče se svými dětmi hovořili i o těchto hrozbách a aby jim vysvětlili, že není třeba se ničeho obávat, pokud nebudou na žádné zprávy reagovat.

 

Víte, jak od ledna na drony?

Pro majitele dronů začínají od 1. ledna 2021 platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání jako je omezení létání nebo věkové omezení. Vše naleznete v našem článku.

 

Co byste měli vědět před tím, než si dítě rozbalí pod stromečkem mobil 

Mobilní telefony se v posledních letech řadí mezi oblíbené dárky. U mobilního telefonu si je však více než u jiných dárků třeba uvědomit, že to může být dobrý sluha, ale zlý pán. Pokud nechcete v budoucnu řešit závažnější problémy, jako je závislost nebo kyberšikana, jedná se o dárek, který bude vyžadovat poměrně dost vašeho času a péče. Je nezbytné se zamyslet nad rodičovskou kontrolou, nad tím, jak jednotlivé aplikace fungují a samozřejmě si s dětmi o možných nástrahách promluvit.

 

Mezi podvodnými e‑shopy vedou prodejci obuvi

Vlna pandemie COVID-19 a s ní související opatření způsobila v loňském roce masivní přesun zákazníků z kamenných prodejen na internet. Zájem o internetové nákupy nahrává nejen seriózním obchodům, ale bohužel i podvodníkům, jejichž stránky vypadají čím dál tím důvěryhodněji. Česká obchodní inspekce v loňském roce varovala celkem před 358 rizikovými e-shopy. Rady, jak rozpoznat podvodný e-shop naleznete v článku.

 

6 funkcí, které vás připoutávají k aplikacím 

Především u dětí a mladých lidí není výjimkou, že mají v mobilu nainstalovány i desítky aplikací. Jejich tvůrci se logicky snaží, abychom využívali právě tu jejich aplikaci a ideálně s ní trávili co nejvíce času. Čím více času v jejich aplikaci trávíme, tím více vydělají na reklamách nebo roste šance, že z bezplatné verze "povýšíme" na placenou nabízející ještě více funkcí či "požitek z hraní". O funkcích, které vás mohou „připoutat“ k aplikacím se dozvíte z našeho článku.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…