{/syntax}
4576
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 4576 lidí, buďte další
25.03.2019

5 bizarních emodži, která jste asi nikdy nepoužili

Emodži, emotikony nebo taky smajlíci. Před pár lety se tyhle obrázky v komunikaci objevovaly spíš výjimečně, dnes je používá skoro každý a mnozí za den pošlou víc smajlíků než souvislých vět. Nejčastěji se používají klasické smajlíky se žlutým obličejem, které se smějí, kření, pláčou, šibalsky mrkají nebo třeba posílají vzdušné polibky. Celosvětově oblíbený je taky symbol červeného srdíčka a palec nahoru. Existují ale i emotikony, na které narazíte spíš výjimečně. Mrkněte na náš přehled.

Urna

Zdroj obrázku: emojipedia

V nabídce emotikonů najdete pohřební urnu mezi rakví a amforou. Pokud byste obrázek nezkoumali zvlášť pečlivě, snadno byste ho mohli zaměnit za zlatou vázu, nicméně pokud byste pak někomu poslali třeba emotikon růže a k tomu urnu se srdíčkem, mohl by si to vyložit úplně jinak, než jste mysleli. Takže pozor na to!

Vodní pólista

Zdroj obrázku: emojipedia

Asi všichni se shodneme na tom, že vodní pólo nepatří zrovna mezi celosvětově rozšířené a notoricky známé sporty. Přesto ale v nabídce emodži najdete vodního pólistu, a dokonce i vodní pólistku! Tak třeba až někdy (pokud tedy vůbec) budete sledovat napínavý zápas ve vodním pólu, už víte, že své nadšení ze hry můžete všem sdělit i pomocí jednoho z málo užívaných emotikonů.

Pudl

Zdroj obrázku: emojipedia

Mezi emodži najdete obrázek psa, hlavy psa a pudla. Klasický psí emotikon zobrazuje tradiční japonskou rasu akita inu (i když na některých typech telefonů už se pes akitě moc nepodobá). Hned vedle něj je v nabídce pyšně si vykračující pudl s klasickým lvím sestřihem. Až tedy příště půjdete od kadeřníka a budete mít obzvlášť šik účes, může se vám pudl s nóbl sestřihem hodit.

Paní Clausová

Zdroj obrázku: emoji.co.uk

Mother Christmas, Santova manželka nebo prostě paní Clausová. Tak se jmenuje emotikon starší paní s brýlemi a červenou špičatou čepičkou. Kdyby vám tedy někdy Santa nestačil, můžete k němu přihodit i jeho drahou polovičku. I když u nás stejně nosí dárky Ježíšek. ?

Levitující muž v obleku

Zdroj obrázku: emoji.co.uk

Emotikon vznášejícího se chlapíka v černém obleku vychází z ikonické postavičky jménem Walt Jabsco, která je neodmyslitelně spojená s hudebním žánrem ska a najdete ji na obalech mnoha alb, tričkách, plackách nebo nálepkách. Pokud skáčko znáte, pak vám asi nemusíme nic víc vysvětlovat. A pokud ne, tak levitujícího chlapíka můžete použít v libovolném kontextu a taky se nic nestane.


Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.