1962
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1962 lidí, buďte další
25.03.2019

5 bizarních emodži, která jste asi nikdy nepoužili

Emodži, emotikony nebo taky smajlíci. Před pár lety se tyhle obrázky v komunikaci objevovaly spíš výjimečně, dnes je používá skoro každý a mnozí za den pošlou víc smajlíků než souvislých vět. Nejčastěji se používají klasické smajlíky se žlutým obličejem, které se smějí, kření, pláčou, šibalsky mrkají nebo třeba posílají vzdušné polibky. Celosvětově oblíbený je taky symbol červeného srdíčka a palec nahoru. Existují ale i emotikony, na které narazíte spíš výjimečně. Mrkněte na náš přehled.

Urna

Zdroj obrázku: emojipedia

V nabídce emotikonů najdete pohřební urnu mezi rakví a amforou. Pokud byste obrázek nezkoumali zvlášť pečlivě, snadno byste ho mohli zaměnit za zlatou vázu, nicméně pokud byste pak někomu poslali třeba emotikon růže a k tomu urnu se srdíčkem, mohl by si to vyložit úplně jinak, než jste mysleli. Takže pozor na to!

Vodní pólista

Zdroj obrázku: emojipedia

Asi všichni se shodneme na tom, že vodní pólo nepatří zrovna mezi celosvětově rozšířené a notoricky známé sporty. Přesto ale v nabídce emodži najdete vodního pólistu, a dokonce i vodní pólistku! Tak třeba až někdy (pokud tedy vůbec) budete sledovat napínavý zápas ve vodním pólu, už víte, že své nadšení ze hry můžete všem sdělit i pomocí jednoho z málo užívaných emotikonů.

Pudl

Zdroj obrázku: emojipedia

Mezi emodži najdete obrázek psa, hlavy psa a pudla. Klasický psí emotikon zobrazuje tradiční japonskou rasu akita inu (i když na některých typech telefonů už se pes akitě moc nepodobá). Hned vedle něj je v nabídce pyšně si vykračující pudl s klasickým lvím sestřihem. Až tedy příště půjdete od kadeřníka a budete mít obzvlášť šik účes, může se vám pudl s nóbl sestřihem hodit.

Paní Clausová

Zdroj obrázku: emoji.co.uk

Mother Christmas, Santova manželka nebo prostě paní Clausová. Tak se jmenuje emotikon starší paní s brýlemi a červenou špičatou čepičkou. Kdyby vám tedy někdy Santa nestačil, můžete k němu přihodit i jeho drahou polovičku. I když u nás stejně nosí dárky Ježíšek. ?

Levitující muž v obleku

Zdroj obrázku: emoji.co.uk

Emotikon vznášejícího se chlapíka v černém obleku vychází z ikonické postavičky jménem Walt Jabsco, která je neodmyslitelně spojená s hudebním žánrem ska a najdete ji na obalech mnoha alb, tričkách, plackách nebo nálepkách. Pokud skáčko znáte, pak vám asi nemusíme nic víc vysvětlovat. A pokud ne, tak levitujícího chlapíka můžete použít v libovolném kontextu a taky se nic nestane.


Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…

  02.08.2020

  Kyberšikana

  Vybavujete si ze svého dětství okamžiky, kdy někdo ubližoval vašemu spolužákovi? Dlouhodobě ho psychicky i fyzicky týral, bral mu svačiny, a k jeho nadávkám se postupně přidala celá třída? Tenkrát se…

  15.06.2020

  On‑line seriál „Pozor na kyberprostor!“

  Projekt Kraje pro bezpečný internet, volné sdružení všech krajů České republiky, se prevenci internetové kriminality věnuje již od roku 2013. V posledních 4 letech uvedl na svět mj. 40 videí s…

  03.06.2020

  Zdravotní záznamy jsou pro hackery zlatý důl

  Za kolik lze zpeněžit ukradené informace? Právě tuto otázku si pokládají zločinci, kteří se dostanou k cizím údajům a chtějí je zpeněžit na černém trhu. Zatímco za ukradené číslo kreditní karty mohou…