{/syntax}
1822
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1822 lidí, buďte další
14.02.2021

Varování pro uživatele Slacku: aktualizujte si heslo!

Uživatelé komunikační platformy Slack, která je rozšířena především mezi technologickými firmami a start-upy, by měli zpozornět a co nejdříve si aktualizovat své heslo. A to především, pokud používají na svém mobilu Android aplikaci.

Na celém světě má již tato platforma přes 12,5 mil uživatelů a k jejímu používání se z nadnárodních firem hlásí např. IBM, z českých subjektů pak platforma Česko.Digital.

Podle varování serveru Android Police se totiž zdá, že na přelomu roku, konkrétně od 21. prosince 2020 do 21. ledna 2021 mobilní aplikace ukládala hesla uživatelů v nezašifrované podobě (tzv. plain textu), díky čemuž se k nim teoreticky mohla dostat jiná aplikace v telefonu.

Vzhledem k tomu, že Slack v mnoha firmách nahrazuje vnitrofiremní komunikaci včetně e-mailu, mohli by potencionální útočníci získat přístup k mnoha cenným informacím, a to zejména tehdy, pokud by se jim podařil průnik k více účtům. Další nebezpečí může představovat používání stejného hesla pro více služeb.

Riziko útoků lze minimalizovat nejen u Slacku především využitím tzv. dvou-faktorové autentizace, ale i používáním unikátních hesel a programů pro jejich správu.

 

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.

  13.05.2022

  Pozor na falešné SMS!

  Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android by se měli mít na pozoru. Sítěmi českých mobilních operátorů se šíří malware Flutbot, který útočí právě na takováto zařízení.

  09.11.2021

  Varování před ruskými přítelkyněmi: skutečný příběh

  Varování před seznamováním s dívkami z východu není ničím novým. Obvykle se však dočteme, že podvodníky toužící po našich penězích poznáme velmi snadno. Např. podle oslovení přes Facebook, ověřením…