838
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 838 lidí, buďte další
14.02.2021

Varování pro uživatele Slacku: aktualizujte si heslo!

Uživatelé komunikační platformy Slack, která je rozšířena především mezi technologickými firmami a start-upy, by měli zpozornět a co nejdříve si aktualizovat své heslo. A to především, pokud používají na svém mobilu Android aplikaci.

Na celém světě má již tato platforma přes 12,5 mil uživatelů a k jejímu používání se z nadnárodních firem hlásí např. IBM, z českých subjektů pak platforma Česko.Digital.

Podle varování serveru Android Police se totiž zdá, že na přelomu roku, konkrétně od 21. prosince 2020 do 21. ledna 2021 mobilní aplikace ukládala hesla uživatelů v nezašifrované podobě (tzv. plain textu), díky čemuž se k nim teoreticky mohla dostat jiná aplikace v telefonu.

Vzhledem k tomu, že Slack v mnoha firmách nahrazuje vnitrofiremní komunikaci včetně e-mailu, mohli by potencionální útočníci získat přístup k mnoha cenným informacím, a to zejména tehdy, pokud by se jim podařil průnik k více účtům. Další nebezpečí může představovat používání stejného hesla pro více služeb.

Riziko útoků lze minimalizovat nejen u Slacku především využitím tzv. dvou-faktorové autentizace, ale i používáním unikátních hesel a programů pro jejich správu.

 

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  06.09.2021

  Vzdělávání pro učitele – e‑learningy o internetové bezpečnosti s novými tipy do výuky

  V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet vytváříme e-learningové kurzy nejen pro učitele, ale i pro rodiče, děti nebo sociální pracovníky. Všechny tyto kurzy procházejí pravidelnou aktualizací,…

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…