745
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 745 lidí, buďte další
14.02.2021

Varování pro uživatele Slacku: aktualizujte si heslo!

Uživatelé komunikační platformy Slack, která je rozšířena především mezi technologickými firmami a start-upy, by měli zpozornět a co nejdříve si aktualizovat své heslo. A to především, pokud používají na svém mobilu Android aplikaci.

Na celém světě má již tato platforma přes 12,5 mil uživatelů a k jejímu používání se z nadnárodních firem hlásí např. IBM, z českých subjektů pak platforma Česko.Digital.

Podle varování serveru Android Police se totiž zdá, že na přelomu roku, konkrétně od 21. prosince 2020 do 21. ledna 2021 mobilní aplikace ukládala hesla uživatelů v nezašifrované podobě (tzv. plain textu), díky čemuž se k nim teoreticky mohla dostat jiná aplikace v telefonu.

Vzhledem k tomu, že Slack v mnoha firmách nahrazuje vnitrofiremní komunikaci včetně e-mailu, mohli by potencionální útočníci získat přístup k mnoha cenným informacím, a to zejména tehdy, pokud by se jim podařil průnik k více účtům. Další nebezpečí může představovat používání stejného hesla pro více služeb.

Riziko útoků lze minimalizovat nejen u Slacku především využitím tzv. dvou-faktorové autentizace, ale i používáním unikátních hesel a programů pro jejich správu.

 

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…

  02.08.2020

  Kyberšikana

  Vybavujete si ze svého dětství okamžiky, kdy někdo ubližoval vašemu spolužákovi? Dlouhodobě ho psychicky i fyzicky týral, bral mu svačiny, a k jeho nadávkám se postupně přidala celá třída? Tenkrát se…