{/syntax}
4234
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 4234 lidí, buďte další
13.05.2021

To jsi ty? Kdo se nechá napálit?

Na Messengeru se v těchto dnech šíří nová vlna podvodných zpráv. Jejich cílem je z nás za pomoci trochu záhadně znějícího vzkazu, který vypadá, jako by jej odeslal některý z našich skutečných přátel, vylákat přihlašovací údaje k Facebooku.

Přihlašovací stránka je téměř k nerozeznání od té, přes kterou se přihlašujeme k této populární síti. Varováním by však pro nás měla být neznámá adresa, v našem případě 3is.xyz. Zárukou důvěryhodnosti v tomto případě není ani ikona zámečku, resp. použití tzv. certifikátu a https protokolu.

V případě, že podvodníkům na jejich lest skočíme, umožníme jim snadno ovládnout náš Facebookový účet a ten dále zneužít. Jednou z možností je zasílání zpráv naším jménem, další pak využití zavedené a důvěryhodné identity k celé řadě podvodů.

Nejen z tohoto důvodu je vhodné si na Facebooku nastavit tzv. dvou faktorovou autentizaci (2FA). Pokud jste se již stali obětí podvodu, zkuste požádat o obnovení přístupu k Vašemu účtu. Rozhodně však neklikejte na další odkazy, které Vám někdo zašle. V případě, že stejné heslo používáte i k dalším službám, měli byste si jej co nejrychleji změnit.

 

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.