2812
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 2812 lidí, buďte další
13.05.2021

To jsi ty? Kdo se nechá napálit?

Na Messengeru se v těchto dnech šíří nová vlna podvodných zpráv. Jejich cílem je z nás za pomoci trochu záhadně znějícího vzkazu, který vypadá, jako by jej odeslal některý z našich skutečných přátel, vylákat přihlašovací údaje k Facebooku.

Přihlašovací stránka je téměř k nerozeznání od té, přes kterou se přihlašujeme k této populární síti. Varováním by však pro nás měla být neznámá adresa, v našem případě 3is.xyz. Zárukou důvěryhodnosti v tomto případě není ani ikona zámečku, resp. použití tzv. certifikátu a https protokolu.

V případě, že podvodníkům na jejich lest skočíme, umožníme jim snadno ovládnout náš Facebookový účet a ten dále zneužít. Jednou z možností je zasílání zpráv naším jménem, další pak využití zavedené a důvěryhodné identity k celé řadě podvodů.

Nejen z tohoto důvodu je vhodné si na Facebooku nastavit tzv. dvou faktorovou autentizaci (2FA). Pokud jste se již stali obětí podvodu, zkuste požádat o obnovení přístupu k Vašemu účtu. Rozhodně však neklikejte na další odkazy, které Vám někdo zašle. V případě, že stejné heslo používáte i k dalším službám, měli byste si jej co nejrychleji změnit.

 

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  06.09.2021

  Vzdělávání pro učitele – e‑learningy o internetové bezpečnosti s novými tipy do výuky

  V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet vytváříme e-learningové kurzy nejen pro učitele, ale i pro rodiče, děti nebo sociální pracovníky. Všechny tyto kurzy procházejí pravidelnou aktualizací,…

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…