{/syntax}
2672
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 2672 lidí, buďte další
24.08.2020

Proč zakázat označování na sociálních sítích?

Aktuální kampaň na Facebooku zneužívající jméno Petra Kellnera opět ukázala na to, že je důležité mít správně nastavené zabezpečení sociálních sítí. Šíří se totiž prostřednictvím odkazu, který sdílí někdo z Vašich přátel, aby vše vypadalo ještě více věrohodně.

Aktuální kampaň na Facebooku zneužívající jméno Petra Kellnera opět ukázala na to, že je důležité mít správně nastavené zabezpečení sociálních sítí. Šíří se totiž prostřednictvím odkazu, který sdílí někdo z Vašich přátel, aby vše vypadalo ještě více věrohodně.

V článku pod falešnou hlavičkou zpravodajského serveru se dočtete, jak je snadné přilepšit si na živobytí prostřednictvím obchodování s bitcoiny a kdo všechno si už tímto způsobem přivydělal. Každý den se aktualizuje datum, abyste nabyli dojmu, že jde o čerstvou novinku. A Váš přítel z Facebooku o tom, že Vám poslal odkaz, bohužel vůbec neví.

Na jaře letošního roku kolovala prostřednictvím e-mailu obdobná zpráva, která zneužila jméno známého fotbalisty Pavla Nedvěda. O té se více dočtete v našem dubnovém článku.

Uživatelé sociálních sítí již vědí, že si své účty mají chránit silným heslem a nastavovat je jako soukromé. Ale co označování osob na Facebooku? Věděli jste, že ho můžete mít pod kontrolou a rozhodnout se, zda označení ponechat nebo odebrat?

V nastavení sítě Facebook pod záložkou Timeline a označování si jen stačí zvolit, že příspěvky na svou timeline můžete přidávat jen Vy sami. Poté každý příspěvek, ve kterém Vás někdo označí, musíte nejprve schválit. Projděte si pečlivě další nastavení. Za zmínku určitě stojí položka Kontrola, kde si můžete nastavit, že chcete být informováni o tom, že Vás někdo označil v příspěvku. Jak Vaši timeline vidí ostatní, si pak máte možnost zkontrolovat v náhledu. 

I přes veškeré snahy o bezpečnější nastavení se k Vám však příspěvky tohoto typu mohou dostat, buďte proto obezřetní a vše bedlivě čtěte a všímejte si detailů. Například spokojený Tadeáš Sládek se svou rodinou, viz fotografie níže (obrázek je obsažený v podvodném článku), se na jiných webech jmenuje Zachary Tisdall, Silvio či Friedrich Karl. A jak to zjistíte? Jednoduše. Zvolte na Google možnost vyhledávání dle obrázku, nahrajte fotografii, kterou chcete prověřit, a výsledky jsou Vám během necelé vteřiny k dispozici. Možná budete překvapeni, kde všude se obrázek ještě nachází.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.

  13.05.2022

  Pozor na falešné SMS!

  Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android by se měli mít na pozoru. Sítěmi českých mobilních operátorů se šíří malware Flutbot, který útočí právě na takováto zařízení.