1348
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1348 lidí, buďte další
24.08.2020

Proč zakázat označování na sociálních sítích?

Aktuální kampaň na Facebooku zneužívající jméno Petra Kellnera opět ukázala na to, že je důležité mít správně nastavené zabezpečení sociálních sítí. Šíří se totiž prostřednictvím odkazu, který sdílí někdo z Vašich přátel, aby vše vypadalo ještě více věrohodně.

Aktuální kampaň na Facebooku zneužívající jméno Petra Kellnera opět ukázala na to, že je důležité mít správně nastavené zabezpečení sociálních sítí. Šíří se totiž prostřednictvím odkazu, který sdílí někdo z Vašich přátel, aby vše vypadalo ještě více věrohodně.

V článku pod falešnou hlavičkou zpravodajského serveru se dočtete, jak je snadné přilepšit si na živobytí prostřednictvím obchodování s bitcoiny a kdo všechno si už tímto způsobem přivydělal. Každý den se aktualizuje datum, abyste nabyli dojmu, že jde o čerstvou novinku. A Váš přítel z Facebooku o tom, že Vám poslal odkaz, bohužel vůbec neví.

Na jaře letošního roku kolovala prostřednictvím e-mailu obdobná zpráva, která zneužila jméno známého fotbalisty Pavla Nedvěda. O té se více dočtete v našem dubnovém článku.

Uživatelé sociálních sítí již vědí, že si své účty mají chránit silným heslem a nastavovat je jako soukromé. Ale co označování osob na Facebooku? Věděli jste, že ho můžete mít pod kontrolou a rozhodnout se, zda označení ponechat nebo odebrat?

V nastavení sítě Facebook pod záložkou Timeline a označování si jen stačí zvolit, že příspěvky na svou timeline můžete přidávat jen Vy sami. Poté každý příspěvek, ve kterém Vás někdo označí, musíte nejprve schválit. Projděte si pečlivě další nastavení. Za zmínku určitě stojí položka Kontrola, kde si můžete nastavit, že chcete být informováni o tom, že Vás někdo označil v příspěvku. Jak Vaši timeline vidí ostatní, si pak máte možnost zkontrolovat v náhledu. 

I přes veškeré snahy o bezpečnější nastavení se k Vám však příspěvky tohoto typu mohou dostat, buďte proto obezřetní a vše bedlivě čtěte a všímejte si detailů. Například spokojený Tadeáš Sládek se svou rodinou, viz fotografie níže (obrázek je obsažený v podvodném článku), se na jiných webech jmenuje Zachary Tisdall, Silvio či Friedrich Karl. A jak to zjistíte? Jednoduše. Zvolte na Google možnost vyhledávání dle obrázku, nahrajte fotografii, kterou chcete prověřit, a výsledky jsou Vám během necelé vteřiny k dispozici. Možná budete překvapeni, kde všude se obrázek ještě nachází.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.11.2021

  Varování před ruskými přítelkyněmi: skutečný příběh

  Varování před seznamováním s dívkami z východu není ničím novým. Obvykle se však dočteme, že podvodníky toužící po našich penězích poznáme velmi snadno. Např. podle oslovení přes Facebook, ověřením…

  28.09.2021

  Soutěžte s projektem Kraje pro bezpečný internet

  Až do 28. února 2022 se žáci a studenti základních a středních škol z celé České republiky mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet, dozvědět se, jak se bezpečně pohybovat na…

  06.09.2021

  Vzdělávání pro učitele – e‑learningy o internetové bezpečnosti s novými tipy do výuky

  V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet vytváříme e-learningové kurzy nejen pro učitele, ale i pro rodiče, děti nebo sociální pracovníky. Všechny tyto kurzy procházejí pravidelnou aktualizací,…

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…