Nerozvážnost na sociálních sítích vás může stát zaměstnání
Vždy musíme mít na paměti, že cokoli dáte na sociální sítě, je veřejné. Přílišná upřímnost na profilu dokonce připravila o zaměstnání slušnou řádku lidí - sdělení se dostalo i k jejich zaměstnavatelům, který s nimi poté rozvázali pracovní poměr.
Rozverná učitelka
Server CNN před časem informoval o mladé učitelce matematiky na střední škole v americkém Denveru, která na svém twitterovém účtu pravidelně informovala o tom, jak si užívá marihuanu, popíjení, obrážení hudebních klubů a dokonce i o tom, jak atraktivní jsou její studenti. Účet samozřejmě neunikl pozornosti vedení školy. Takový učitel jde jen stěží příkladem svým studentům - ti sice chtěli, aby jejich oblíbená paní učitelka mohla setrvat na své pozici, vedení školy však rozhodlo nekompromisně.
Další příklady nešťastníků popsal i Business Insider:
Příliš malé dýško a k tomu vyhazov
Ashley Johnson, mladá servírka ze Severní Karolíny, si na svém Facebookovém profilu postěžovala na dvojici zákazníků, kteří nejenže nenechali odpovídající spropitné, ale ještě ji navíc zdrželi v době, kdy už měla po směně. Neopomněla uvést ani plné jméno restaurace. To se jejím majitelům pochopitelně nelíbilo a vyvodili z toho patřičné důsledky.
Nereprezentující maskot
Andrew Kurtz se živil jako maskot týmu Pittsburgh Pirates. Nesouhlasil s rozhodnutím vedení klubu o tom, jací hráči by měli v zůstat v kádru, neboť to prý povede k neustálým prohrám, a své přesvědčení rovněž sdílel on-line. Vedení klubu si toho všimlo. Výpověď následovala hned druhý den.
Uvedené případy sice všechny pochází z USA, spousty jim podobných nicméně najdeme všude. Že se to může stát každému? Nebuďte každý. Jste-li na sociálních sítích propojení se svými kolegy či nadřízenými, myslete na to, že podobný příspěvek by mohl ohrozit vaší pozici. A nemusí jít nutně jen o stávající zaměstnání. Váš virtuální obraz zajímá i budoucí zaměstnavatele, kterým dnes k vytvoření si představy o vhodném kandidátovi už pouhé CV nestačí.