685
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 685 lidí, buďte další
13.05.2020

Chraňte si své soukromí i při videokonferencích

Videohovory a konference v době karantény využívají nejen lidé na home-office, ale také školáci. Při videohovorech je však nutné myslet i na ochranu svého soukromí. Podívejme se na základní tipy, jak o sobě neprozradit zbytečně více, než chceme.

Videohovory a konference v době karantény využívají nejen lidé na home-office, ale také školáci. Díky uzavřeným firmám si mnoho lidí zřídilo provizorní kancelář doma v obýváku, ložnici či kuchyni. Klíčové bylo nalezení volného a ideálně pohodlného místa. Při videohovorech je však nutné myslet i na ochranu svého soukromí. Podívejme se na základní tipy, jak o sobě neprozradit zbytečně více, než chceme.

Omezte zbytečné zvuky

Snažte se během videohovoru omezit zbytečné zvuky. Před začátkem každého hovoru proto vypněte televizi a rádio. Stejně, jako při běžné schůzce, si ztište mobil. Pokud právě nemluvíte, používejte ztišení mikrofonu (tzv. mute). Díky tomu po dobu hovoru můžete odfiltrovat např. manželovy otázky, co bude k obědu nebo komentáře dětí k chybám v úkolech, se kterými jsme jim pomáhali.

Dbejte o to, jak vypadáte

Myslete na to, že i když pracujete z domova, měli byste vypadat profesionálně. Oblek s dokonale uvázanou kravatou od vás asi nikdo čekat nebude, ale jít na hovor v pyžamu, trenkách či rozcuchaný není tou nejlepší vizitkou. Zároveň myslete na to, že ostatní vás často vidí, i když zrovna nehovoříte. Zkuste tak během hovoru nejíst a určitě se vyvarovat všem zlozvykům.

Skryjte, co je vidět za vámi

Důležité je myslet nejen na to, jak vypadáte, ale i co mohou účastníci vidět za vámi. Nepořádek či nevhodné dekorace se mohou později stát předmětem posměšků od kolegů. Stejně tak ale není dobré zbytečně ukazovat vybavení bytu či např. všechny dokumenty na stole (např. upomínku na dlužné platby).

Pokud stejně jako mnoho lidí nedisponujete samostatnou pracovnou nebo za sebou nemáte čistou zeď, využijte funkcí pro rozmazání pozadí, případně nahrazení obrazu za Vámi některou z přednastavených tapet.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…