{/syntax}
1841
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1841 lidí, buďte další
13.05.2020

Chraňte si své soukromí i při videokonferencích

Videohovory a konference v době karantény využívají nejen lidé na home-office, ale také školáci. Při videohovorech je však nutné myslet i na ochranu svého soukromí. Podívejme se na základní tipy, jak o sobě neprozradit zbytečně více, než chceme.

Videohovory a konference v době karantény využívají nejen lidé na home-office, ale také školáci. Díky uzavřeným firmám si mnoho lidí zřídilo provizorní kancelář doma v obýváku, ložnici či kuchyni. Klíčové bylo nalezení volného a ideálně pohodlného místa. Při videohovorech je však nutné myslet i na ochranu svého soukromí. Podívejme se na základní tipy, jak o sobě neprozradit zbytečně více, než chceme.

Omezte zbytečné zvuky

Snažte se během videohovoru omezit zbytečné zvuky. Před začátkem každého hovoru proto vypněte televizi a rádio. Stejně, jako při běžné schůzce, si ztište mobil. Pokud právě nemluvíte, používejte ztišení mikrofonu (tzv. mute). Díky tomu po dobu hovoru můžete odfiltrovat např. manželovy otázky, co bude k obědu nebo komentáře dětí k chybám v úkolech, se kterými jsme jim pomáhali.

Dbejte o to, jak vypadáte

Myslete na to, že i když pracujete z domova, měli byste vypadat profesionálně. Oblek s dokonale uvázanou kravatou od vás asi nikdo čekat nebude, ale jít na hovor v pyžamu, trenkách či rozcuchaný není tou nejlepší vizitkou. Zároveň myslete na to, že ostatní vás často vidí, i když zrovna nehovoříte. Zkuste tak během hovoru nejíst a určitě se vyvarovat všem zlozvykům.

Skryjte, co je vidět za vámi

Důležité je myslet nejen na to, jak vypadáte, ale i co mohou účastníci vidět za vámi. Nepořádek či nevhodné dekorace se mohou později stát předmětem posměšků od kolegů. Stejně tak ale není dobré zbytečně ukazovat vybavení bytu či např. všechny dokumenty na stole (např. upomínku na dlužné platby).

Pokud stejně jako mnoho lidí nedisponujete samostatnou pracovnou nebo za sebou nemáte čistou zeď, využijte funkcí pro rozmazání pozadí, případně nahrazení obrazu za Vámi některou z přednastavených tapet.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.