490
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 490 lidí, buďte další
13.05.2020

Chraňte si své soukromí i při videokonferencích

Videohovory a konference v době karantény využívají nejen lidé na home-office, ale také školáci. Při videohovorech je však nutné myslet i na ochranu svého soukromí. Podívejme se na základní tipy, jak o sobě neprozradit zbytečně více, než chceme.

Videohovory a konference v době karantény využívají nejen lidé na home-office, ale také školáci. Díky uzavřeným firmám si mnoho lidí zřídilo provizorní kancelář doma v obýváku, ložnici či kuchyni. Klíčové bylo nalezení volného a ideálně pohodlného místa. Při videohovorech je však nutné myslet i na ochranu svého soukromí. Podívejme se na základní tipy, jak o sobě neprozradit zbytečně více, než chceme.

Omezte zbytečné zvuky

Snažte se během videohovoru omezit zbytečné zvuky. Před začátkem každého hovoru proto vypněte televizi a rádio. Stejně, jako při běžné schůzce, si ztište mobil. Pokud právě nemluvíte, používejte ztišení mikrofonu (tzv. mute). Díky tomu po dobu hovoru můžete odfiltrovat např. manželovy otázky, co bude k obědu nebo komentáře dětí k chybám v úkolech, se kterými jsme jim pomáhali.

Dbejte o to, jak vypadáte

Myslete na to, že i když pracujete z domova, měli byste vypadat profesionálně. Oblek s dokonale uvázanou kravatou od vás asi nikdo čekat nebude, ale jít na hovor v pyžamu, trenkách či rozcuchaný není tou nejlepší vizitkou. Zároveň myslete na to, že ostatní vás často vidí, i když zrovna nehovoříte. Zkuste tak během hovoru nejíst a určitě se vyvarovat všem zlozvykům.

Skryjte, co je vidět za vámi

Důležité je myslet nejen na to, jak vypadáte, ale i co mohou účastníci vidět za vámi. Nepořádek či nevhodné dekorace se mohou později stát předmětem posměšků od kolegů. Stejně tak ale není dobré zbytečně ukazovat vybavení bytu či např. všechny dokumenty na stole (např. upomínku na dlužné platby).

Pokud stejně jako mnoho lidí nedisponujete samostatnou pracovnou nebo za sebou nemáte čistou zeď, využijte funkcí pro rozmazání pozadí, případně nahrazení obrazu za Vámi některou z přednastavených tapet.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…

  02.08.2020

  Kyberšikana

  Vybavujete si ze svého dětství okamžiky, kdy někdo ubližoval vašemu spolužákovi? Dlouhodobě ho psychicky i fyzicky týral, bral mu svačiny, a k jeho nadávkám se postupně přidala celá třída? Tenkrát se…

  15.06.2020

  On‑line seriál „Pozor na kyberprostor!“

  Projekt Kraje pro bezpečný internet, volné sdružení všech krajů České republiky, se prevenci internetové kriminality věnuje již od roku 2013. V posledních 4 letech uvedl na svět mj. 40 videí s…

  03.06.2020

  Zdravotní záznamy jsou pro hackery zlatý důl

  Za kolik lze zpeněžit ukradené informace? Právě tuto otázku si pokládají zločinci, kteří se dostanou k cizím údajům a chtějí je zpeněžit na černém trhu. Zatímco za ukradené číslo kreditní karty mohou…