{/syntax}
2690
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 2690 lidí, buďte další
11.01.2017

5 trendů v kyberbezpečnosti pro rok 2017

Kyberbezpečnost bude hrát v letošním roce velkou roli. Rok 2016 se neobešel bez hackerských útoků dokonce ani v prezidentských kampaních. Firmám vzrostly náklady spojené s narušenými systémy a daty v nich. Víte jak se před kyber útoky chránit? Víte co očekávat?

1. ÚTOKY NA ZAŘÍZENÍ INTERNETU VĚCÍ. Počítačoví zločinci se čím dál více zaměřují na zařízení, která mohou přijímat signál Wifi. Nejedná se pouze o počítače a telefony, ale paradoxně i o kamery a jiná zařízení pro bezpečnost třeba vašeho domu. Technologie nás ženou kupředu a v tom spěchu bere za své právě bezpečnost.

2. HACKER NEPOTŘEBUJE ZKUŠENOSTI. Divíte se, kde se bere tolik zkušených hackerů? Jak to, že dochází k velkému množství útoků? Hackeři však dnes příliš zkušeností nepotřebují. Využívají běžně dostupných nástrojů a bohužel také lidské hlouposti. Někdy možná nejde o intelekt, ale o informovanost. Buďte proto na internetu podezřívaví a nenechte se napálit.

3. POZOR NA TŘETÍ STRANY. Představte si obrovskou firmu, která dbá na bezpečnost po všech stránkách, využívá několikero bezpečnostních opatření. Přesto její data někdo napadne. Ptáte se: jak to? Někdo napadl třetí stranu. Některý z jejích partnerů nebyl na stejné bezpečnostní úrovni. A co teprve vy s jednoduchým antivirem, když se připojíte například na špatně chráněnou Wifi v kavárně.

4. RANSOMWARE. Takovým hackerským trendem je malware, který infikuje váš počítač a požaduje výkupné. V loňském roce vykukoval za každým internetovým rohem a letos to nebude jiné. Navíc existuje vysoká pravděpodobnost, že se časem dostane i do jiných zařízení než jsou jen počítače. Ohrožené jsou opět zařízení internetu věcí, ale i pokladny a bankomaty! Proto bezhlavě neklikejte a nezapomínejte na Anti-Malware.

5. NEDOSTATEK ZNALOSTÍ V OBLASTI IT. Poslední bod souvisí s bodem druhým. Často býváme nedostatečně informovaní. Nemusíme ihned vystudovat fakultu informatiky, ale není na škodu se občas trochu zajímat, jak věci fungují. Až příště zaslechnete v televizi, že po facebooku koluje vir, běžte na internet a dohledejte si o tom informace. Až se kamarádi „ajťáci“ budou bavit o nových technologiích, chtějte vysvětlit, o čem si to vlastně povídají. Je na čase se na rok 2017 proti internetovým zločincům alespoň trochu vyzbrojit.


Přidat nový komentář

×

    Nemělo by vám uniknout

    20.07.2023

    Co poslouchat o kyberbezpečnosti

    Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

    09.05.2023

    Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

    Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

    21.11.2022

    8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

    Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

    14.06.2022

    Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

    Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.