{/syntax}
1935
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1935 lidí, buďte další
18.04.2021

Vzdělávací seriál „Internet pod lupou“

Projekt Kraje pro bezpečný internet (KPBI), který se od roku 2013 věnuje vzdělávání široké veřejnosti v oblasti prevence kyberkriminality, představil v únoru 2021 nový desetidílný seriál „Internet pod lupou“. Jde již o pátý seriál v řadě a díky spolupráci se společností Avast se chystá i jeho anglický dabing.

Jakým tématům se seriál věnuje?

Témata letošního seriálu volně navazují na předchozí čtyři ročníky. První díl poodkrývá nové trendy v kyberkriminalitě v České republice, a to i v souvislosti s rostoucími podvody během pandemie COVID-19. Ochrana osobních údajů a s tím související bezpečné používání mobilních aplikací dostaly prostor ve druhém a třetím dílu. Díly o internetu věcí ve veřejném prostoru a fake news volně navazují na obecné informace zpracované v seriálu „Pozor na kyberprostor!“ z roku 2020. O sociálních sítích již natočil tým KPBI videa pro několik cílových skupin – seniory, teenagery i rodiče. Letošní díl určený pro širokou veřejnost se blíže dotýká Snapchatu, TikToku a Twitch.tv. U videa o herním průmyslu zavzpomínáte na první hru v mobilu (víte, která to byla?) a nakouknete do zákulisí vývojářů počítačových her. Tipy, jak se na PC hrách nestat závislými a jaká pravidla pro hraní nastavit doma dětem, už KPBI zpracovalo v letech 2018 a 2019. Tři témata seriálu „Internet pod lupou“ jsou ale zbrusu nová – pokud vás zajímá, kolik vydělávají influenceři, jak se těží kryptoměny a jak funguje darkweb, podívejte se na YouTube kanál KPBI, kde všechny díly najdete pěkně pohromadě.

Pracovní list ke každému videu

Vzhledem k náročné a dlouhé distanční výuce ve školách se tým KPBI rozhodl pomoci učitelům i dětem tvorbou pracovních listů, které se dají využít i během vzdělávání na dálku. Barevné, tematické pracovní listy jsou vítaným doplňkem jak pro skupinovou, tak i pro samostatnou práci žáků a studentů. Všechny tyto materiály jsou volně ke stažení na webu www.kpbi.cz ve formátu pdf, zájemci je najdou i na YouTube kanálu KPBI v záložce „komunita“.

                

 

Atraktivní formát

Kromě nádherných animací z dílny autorského dua ŽůžoLabůžo se na seriálu podílela i známá česká herečka a dabérka Štěpánka Fingerhutová. Všem deseti dílům vdechla život svým krásným hlasem a my jí za to moc děkujeme!

 

Nina Moravcová, projekt Kraje pro bezpečný internet

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.