451
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 451 lidí, buďte další
18.04.2021

Vzdělávací seriál „Internet pod lupou“

Projekt Kraje pro bezpečný internet (KPBI), který se od roku 2013 věnuje vzdělávání široké veřejnosti v oblasti prevence kyberkriminality, představil v únoru 2021 nový desetidílný seriál „Internet pod lupou“. Jde již o pátý seriál v řadě a díky spolupráci se společností Avast se chystá i jeho anglický dabing.

Jakým tématům se seriál věnuje?

Témata letošního seriálu volně navazují na předchozí čtyři ročníky. První díl poodkrývá nové trendy v kyberkriminalitě v České republice, a to i v souvislosti s rostoucími podvody během pandemie COVID-19. Ochrana osobních údajů a s tím související bezpečné používání mobilních aplikací dostaly prostor ve druhém a třetím dílu. Díly o internetu věcí ve veřejném prostoru a fake news volně navazují na obecné informace zpracované v seriálu „Pozor na kyberprostor!“ z roku 2020. O sociálních sítích již natočil tým KPBI videa pro několik cílových skupin – seniory, teenagery i rodiče. Letošní díl určený pro širokou veřejnost se blíže dotýká Snapchatu, TikToku a Twitch.tv. U videa o herním průmyslu zavzpomínáte na první hru v mobilu (víte, která to byla?) a nakouknete do zákulisí vývojářů počítačových her. Tipy, jak se na PC hrách nestat závislými a jaká pravidla pro hraní nastavit doma dětem, už KPBI zpracovalo v letech 2018 a 2019. Tři témata seriálu „Internet pod lupou“ jsou ale zbrusu nová – pokud vás zajímá, kolik vydělávají influenceři, jak se těží kryptoměny a jak funguje darkweb, podívejte se na YouTube kanál KPBI, kde všechny díly najdete pěkně pohromadě.

Pracovní list ke každému videu

Vzhledem k náročné a dlouhé distanční výuce ve školách se tým KPBI rozhodl pomoci učitelům i dětem tvorbou pracovních listů, které se dají využít i během vzdělávání na dálku. Barevné, tematické pracovní listy jsou vítaným doplňkem jak pro skupinovou, tak i pro samostatnou práci žáků a studentů. Všechny tyto materiály jsou volně ke stažení na webu www.kpbi.cz ve formátu pdf, zájemci je najdou i na YouTube kanálu KPBI v záložce „komunita“.

                

 

Atraktivní formát

Kromě nádherných animací z dílny autorského dua ŽůžoLabůžo se na seriálu podílela i známá česká herečka a dabérka Štěpánka Fingerhutová. Všem deseti dílům vdechla život svým krásným hlasem a my jí za to moc děkujeme!

 

Nina Moravcová, projekt Kraje pro bezpečný internet

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…