624
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 624 lidí, buďte další
19.11.2020

Vitamíny a doplňky, co zdraví nezlepší a peněženky provětrají

S příchodem sychravého počasí, letos navíc podpořeného druhou vlnou koronaviru, stále více lidí začíná hledat, jak pomoci tělu vitamíny. Když se nedostává čerstvého ovoce a zeleniny, přichází na řadu vitamíny a nejrůznější doplňky stravy. Ne všichni internetoví prodejci však používají férové praktiky a při troše nepozornosti se snadno může stát, že si koupíme jen placebo.

Pozor na klamavé výroky!

Při nákupu vitamínů je třeba si uvědomit, že se jedná pouze o doplňky stravy, tudíž potraviny, kterým na základě platné legislativy nelze přisuzovat léčebné nebo preventivní účinky.

Na základě kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), která na podobné praktiky upozornila již letos na jaře, mnoho prodejců používá nepovolená označení a nadpisy jako "prevence koronaviru", "působí proti respiračním virům a infekcím" nebo "chrání tělo před viry i mnoha onemocněními". Prohřešků se přitom podle SZPI nedopouštěli jen malí prodejci, ale i velké firmy jako Pilulka.cz nebo Alza.cz.

      Foto: SZPI

 

Lákání přes nevyžádané e-maily

Někteří neseriózní prodejci se snaží zákazníky lákat rovněž prostřednictvím e-mailů. Mnohé z nich jako odesílatele uvádějí v patičce společnost OOO "INTERNET-CONSULTIN", která by měla sídlit v malé ruské vesničce Vorontsovskaya.  

Bez ohledu na to, zda se jedná o přípravky proti cukrovce, křečovým žilám, léčbu vysokého krevního tlaku, alkoholismu nebo zvětšení penisu, většinou lze takovéto e-maily poznat podle následujících znaků:

·         Nabízení slevy (min. 50 %);

·         Časově omezená nabídka.

Odkaz z e-mailu pak vede na stránku obsahující často citace a doporučení lékařů včetně jejich fotografií. Stejně jako si lze pomocí hledání v obrázcích ověřit falešné fotky z profilů na sociálních sítích, můžeme i v tomto případě snadno odhalit, že se jedná o fotku z fotobanky, resp. že daný lékař neexistuje či vypadá úplně jinak. Vedle jmen lékařů webové stránky obsahují rovněž ohlasy smyšlených nakupujících.

Až Vám zase na webu či v e-mailu bude někdo tvrdit, že daný doplněk a vitamíny jsou zaručenou prevencí před tou či onou nemocí a již pomohly mnoha tisícům lidí, vzpomeňte si před tím, než kliknete na tlačítko "Zaplatit", na tento článek. Informace o zdravotních účincích je pak lepší ověřit nejméně ze dvou různých zdrojů!

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.11.2021

  Varování před ruskými přítelkyněmi: skutečný příběh

  Varování před seznamováním s dívkami z východu není ničím novým. Obvykle se však dočteme, že podvodníky toužící po našich penězích poznáme velmi snadno. Např. podle oslovení přes Facebook, ověřením…

  28.09.2021

  Soutěžte s projektem Kraje pro bezpečný internet

  Až do 28. února 2022 se žáci a studenti základních a středních škol z celé České republiky mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet, dozvědět se, jak se bezpečně pohybovat na…

  06.09.2021

  Vzdělávání pro učitele – e‑learningy o internetové bezpečnosti s novými tipy do výuky

  V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet vytváříme e-learningové kurzy nejen pro učitele, ale i pro rodiče, děti nebo sociální pracovníky. Všechny tyto kurzy procházejí pravidelnou aktualizací,…

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…