{/syntax}
4093
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 4093 lidí, buďte další
13.04.2023

Varování před reklamou na jazykové kurzy

Na Facebooku se začaly objevovat cílené reklamy na jazykové kurzy s 80% dotací. Po vyplnění krátkého vstupního dotazníku Vám zavolá operátorka s ověřením adresy a konkrétní nabídkou e-learningových kurzů v ceně 10 000 Kč, ke kterým Vám doručí kurýr na dobírku přístup. A to za necelé 2 000 Kč! No, neberte to!

Celá nabídka má však několik háčků. Poskytovatelem kurzů, které míří na ženy ve Středočeském kraji (obdobná reklama se však objevuje i ženám v Ústeckém a pravděpodobně i dalších krajích) je společnost z Polska. Při podrobnějším procházení firemních stránek se zároveň ukazuje, že na společnost nabízející kurzy není nikde uvedený telefonický ani e-mailový kontakt ani rozsah kurzů. Až v pozdější fázi se lze dostat ke stránkám Languo, které však nabízející více vzletných frází než faktických informacích.V dostupných materiálech Evropské komise či jednotlivých národních dotačních agentur se zároveň nepodařilo dohledat žádnou informaci o programu „Lepší budoucnost“ či „Horizonty zítřka“. Varováním může být rovněž to, že na telefonní číslo +420 210 012 958 se nedá dovolat zpět a před tímto číslem již varují i další uživatelé.

Z právního pohledu se sice nejedná vyloženě o podvod, celá nabídka však nápadně připomíná prodej předražených hrnců nebo hotelových voucherů, před kterými jsme varovali v září 2021. Přestože stránky v současné době již nefungují (i když by nabídka měla být ještě aktivní), doporučujeme být nanejvýše obezřetní. Prakticky stejná nabídka se totiž objevuje i na dalších webových stránkách. Zároveň je možné, že se v upravené podobě dříve či později opět objeví, stejně jako tomu bylo u již zmíněných hotelových voucherů.

V případě, že jste již zaslání kurzu potvrdili, doporučujeme zásilku nepřebírat a rozhodně neplatit. Vzhledem k tomu, že společnost na svém webu neuvádí telefonní číslo ani e-mail, její kontaktování do Polska a následné odstoupení od smlouvy by mohlo být značně problematické.

Pokud si chcete zdokonalit jazykové schopni, vyzkoušejte raději některou z bezplatných a ověřených aplikací, např. Duolingo.

 

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.

  13.05.2022

  Pozor na falešné SMS!

  Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android by se měli mít na pozoru. Sítěmi českých mobilních operátorů se šíří malware Flutbot, který útočí právě na takováto zařízení.