1374
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1374 lidí, buďte další
08.04.2021

Tipy na vzdělávací aplikace

Udržet on-line aktivity dětí v rozumných mezích je v současné době home-office a zavřených škol i okresů téměř nadlidský úkol. Jedna z populárních vzdělávacích aplikací čas od času zobrazí hlášku: "Trávíte svůj čas moudře, co Vám dá 15 minut strávených na sociálních sítích?". Následující tipy pomohou děti smysluplně zabavit a Vám ušetří nejedno vysvětlování a dlouhé zamýšlení nad tím, jak jsme se to tenkrát ve škole učili. Podíváme se rovněž na to, jak poznat ne tak užitečné aplikace zabírající pouze místo v telefonu.

Cizí jazyky

Mezi nejpopulárnější aplikace pro výuku jazyků patří Duolingo. Tato aplikace využívá principů od tvůrců her či sociálních sítí jako jsou výzvy či žebříčky, díky čemuž Vás nutí každý den splnit nastavený cíl (např. dvě lekce). Výuka se zaměřuje nejen na slovíčka a gramatiku, ale i poslech, výslovnost či správné psaní. V češtině se můžete učit pouze anglicky, další jazyky (včetně např. svahilštiny) je však nutné studovat přes angličtinu. Plus od nás aplikace získává i za to, že velmi dobře funguje v neplacené verzi.

Matematika

Ke zvládání především složitějších rovnic a vzorců doporučujeme aplikaci Photomath, která je někdy označována jako "fotografická kalkulačka". Velkou výhodu vidíme v tom, že po vyfocení příkladu se zobrazí nejen výsledek, ale i jak k němu aplikace dospěla. Studentům tak Photomath může dobře pomoci s vysvětlením příkladů, rodičům zase s kontrolou domácích úkolů. Výhodou této bezplatné aplikace je i absence reklam.

 

Čeština

Pro výuku záludností českého jazyka přijde vhod Česká gramatika. Tato aplikace má blíže ke klasické výuce, kdy nabízí jednak testy rozdělené dle jednotlivých jevů (např. psaní čárek, shodu přísudku s podmětem nebo velká a malá písmena). Po skončení každého testu dostanete známku, jako ve škole. Nechybí ani vysvětlení teorie a možnost sestavení učebního plánu. Naopak nevýhodou je, že poměrně velká část lekcí je k dispozici pouze za poplatek (199 Kč/ročně nebo 299 Kč navždy).

 

Na co si dát pozor?

V záplavě vzdělávacích aplikací můžete bohužel často narazit i na takové, které toho dětem moc nedají nebo vyžadují zakoupení plné verze. Příkladem takovéto aplikace je SCool Matematika (ale i další SCool aplikace), která zdarma umožňuje procvičování pouze sčítání a násobení. Za odčítání a dělení ale musíte zaplatit :o(. Podobné neduhy se však dají často odhalit v hodnoceních ještě před stažením aplikace. Jen je dobré se neorientovat pouze podle počtu hvězdiček, ale zvlášť se podívat na recenze pouze s jednou či dvěma hvězdičkami. Při stahování a instalaci aplikace se zaměřte také na to, k jakým údajům v telefonu vyžaduje přístup.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…