{/syntax}
1896
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1896 lidí, buďte další
13.05.2022

Pozor na falešné SMS!

Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android by se měli mít na pozoru. Sítěmi českých mobilních operátorů se šíří malware Flutbot, který útočí právě na takováto zařízení.

Napadnout je může přes SMS či MMS. Uživatelé obdrží podvodnou zprávu na své mobilní zařízení, ve které je uvedeno, že na ně čeká zmeškaný hovor nebo zpráva v hlasové schránce. Po kliknutí na odkaz ve zprávě je uživateli nabídnuta instalace podvodné aplikace a ten si tímto může do zařízení instalovat škodlivý kód a svůj mobilní telefon tak zavirovat.  

Asociace provozovatelů mobilních sítí k tomuto vydává následující doporučení. „Uživatelům doporučujeme instalovat na telefon aplikace výhradně z oficiálních obchodů App Store a Google Play. Nikdy ne z neznámých zdrojů. Velmi často jde o podobně zhoubné programy.“

Zprávy přicházejí z běžných českých čísel (s předvolbou +420). Zprávy nejsou nijak sofistikované, obsahují pravopisné chyby a jsou napsané špatnou češtinou. Ovšem tato skutečnost se může kdykoliv v budoucnu změnit.  

Určitě doporučujeme zvýšenou obezřetnost při práci s SMS či MMS zprávami!

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.