{/syntax}
3649
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 3649 lidí, buďte další
30.08.2019

Nejlepší mapy na cesty

V létě a na začátku podzimu spousta z nás vyráží na cesty po Česku i do zahraničí. Které mapy si stáhnout do mobilu a co všechno od nich čekat?

Mapy.cz jako nejuniverzálnější nástroj na cesty

Mapy.cz jsou česká aplikace, která pokrývá celý svět. Mapová data pro libovolný stát si můžete stáhnout i offline, a co je pro našince hodně zajímavé – obsahují turistické značky i cyklotrasy. Používat Mapy.cz čistě offline by však byla velká škoda. Obsahují totiž neskutečné množství přídavných funkcí.

Navigace je první z nich. Mapy.cz zvládají navigaci pro pěší, cyklisty, běžkaře i motoristy. Navigace přitom funguje i offline.

Výlety po okolí je zajímavá funkce pro pěší, cyklisty a lyžaře. Zabodnete prst do mapy, zvolíte výlet po okolí a podle vámi nastavené délky vám ho Mapy.cz samy naplánují, a ještě vás po něm se svou navigací provedou.

Jízdní řády se objeví po kliknutí na zastávku libovolného prostředku hromadné dopravy v České republice. Pokud tedy třeba jdete na výlet po horách a začnou vás bolet nohy, můžete se nechat navigovat k nejbližší zastávce autobusu nebo vlaku.

Počasí funguje celosvětově a naprosto skvěle. Data totiž čerpá z populární aplikace Windy, o které už jsme na našich stránkách také psali. K dispozici máte předpověď na jednotlivé dny i následující hodiny, a to jak počasí a teplot, tak i větru.

Placení parkovného je další velice důležitá funkce, která funguje zatím jen v Praze. Hlavní město používá na velké části území zóny placeného stání. Mapy.cz vám ukážou kód zóny, její platnost i cenu, a navíc vám umožní jednoduchým proklikem za parkování ihned zaplatit.

Aplikace je dostupná pro Android, iOS, a dokonce i pro desktopové Windows. Všechny funkce, včetně navigace, jsou dostupné česky.

Here WeGo pro offline navigaci v autech, na kolech, pěšky i taxíkem

Here WeGo je aplikace spoluvlastněná automobilkami Audi, BMW a Daimler (Mercedes-Benz). Můžete si být proto jistí, že je dokonale zaměřená na řidiče, navíc její mapové podklady se shodují s těmi, které používají tyto tři automobilky i pro své palubní navigace.

Here WeGo nabízí offline mapy a navigaci po celém světě. Z online služeb pak zaujmou bezplatné informace o aktuální dopravě, které – podobně jako populární automobilová navigace Waze –aplikace využívá k optimalizaci vaší navigace. Here WeGo však dokáže navigovat vedle řidičů aut také cyklisty a pěší. Velice zajímavou funkcí je i navigace s využitím hromadné dopravy, sdílených aut a třeba i taxíku, který lze skrze aplikaci přímo objednat. Navigace prostřednictvím sdílených aut a taxíků je dostupná ve vybraných světových metropolích. V případě taxíků ji lze využít i na území Prahy.

Aplikace je dostupná pro Android a iOS. Všechny funkce, včetně navigace, jsou dostupné česky.

Locus Map na hory, lyže i geocaching

Locus Map je mapová lahůdka určená pro všechny turistické nadšence, ale i pro přívržence geocachingu. Bohužel je dostupná pouze pro Android a za plné funkce si zaplatíte. Základní verze je však zdarma.

Hlavní síla aplikace Locus Map spočívá v možnosti využívat široké spektrum mapových podkladů, včetně těch lokálních. Jedete na dovolenou do slovinských Alp? Je tu pro vás speciální mapa od Alpine Association of Slovenia v měřítku 1 : 25 000. Míříte do Francie? Využijte mapu Cartes IGN v měřítku 1 : 10 000. Locus Map je tak rájem pro příznivce papírových turistických map a pro turisty obecně. Dokonce dokáže spolupracovat i s nejrůznějšími sport trackery a externími senzory, umožňuje importovat vlastní body zájmu, sdílet svou polohu s přáteli, importovat a exportovat vlastní trasy atd.

Byť její ovládání není ani zdaleka tak intuitivní jako u předchozích dvou aplikací, funkcemi je Locus Map v oblasti turistiky předčí. Navíc možnost sledování uživatelů nabízí i přímo prostřednictvím webových stránek live-tracking.locusmap.app, což potěší zejména ty bez zařízení s Androidem.

Aplikace je dostupná pro Android. Všechny funkce, včetně navigace, jsou dostupné česky.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.