1780
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1780 lidí, buďte další
22.06.2021

Na uživatele iPhone míří útoky přes kalendář

Především uživatelé mobilních telefonů iPhone jsou vystaveni útokům, které nezvykle zneužívají jejich kalendář. Zatímco phishingové e-maily se mnoho z nás již naučilo úspěšně rozpoznávat, u událostí v kalendáři jsme již méně obezřetní.

Majitelům napadených telefonů se začnou zobrazovat nové události jako "Aktivovat McAffee Antivirus", "Stále bez uvítacího bonusu?" nebo "Váš telefon byl hacknut". To může zmást především majitele korporátních telefonů, kteří nabudou dojmu, že jim událost do kalendáře poslalo jejich IT oddělení. Zvlášť, když sídlí v zahraničí. Pokud některou z událostí rozkliknete, dostanete se na podvodnou stránku, která se z Vás často snaží vylákat citlivé údaje.

                                                     

Přestože názvy událostí mohou vyvolat obavu, že telefon byl napaden zákeřným virem, ve skutečnosti (pokud událost nerozkliknete) se jedná o poměrně jednoduchý typ útoku, kdy Vám bylo při návštěvě některé stránky (např. warez, porno, ale třeba i rizikový e-shop) podstrčeno schválení odebírání kalendáře.

Účinnou obranu proti "zaplavení" kalendáře dalšími a dalšími podobnými událostmi představuje odstranění odebírání neznámých kalendářů (u iOS14: Nastavení -> Kalendář -> Účty -> Odebírané kalendáře). Jak je vidět, útočníci jsou stále kreativnější. Vědět, kam klikáme je důležité nejen u e-mailů a webů, ale už i u kalendářů!

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…