{/syntax}
3920
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 3920 lidí, buďte další
22.06.2021

Na uživatele iPhone míří útoky přes kalendář

Především uživatelé mobilních telefonů iPhone jsou vystaveni útokům, které nezvykle zneužívají jejich kalendář. Zatímco phishingové e-maily se mnoho z nás již naučilo úspěšně rozpoznávat, u událostí v kalendáři jsme již méně obezřetní.

Majitelům napadených telefonů se začnou zobrazovat nové události jako "Aktivovat McAffee Antivirus", "Stále bez uvítacího bonusu?" nebo "Váš telefon byl hacknut". To může zmást především majitele korporátních telefonů, kteří nabudou dojmu, že jim událost do kalendáře poslalo jejich IT oddělení. Zvlášť, když sídlí v zahraničí. Pokud některou z událostí rozkliknete, dostanete se na podvodnou stránku, která se z Vás často snaží vylákat citlivé údaje.

                                                     

Přestože názvy událostí mohou vyvolat obavu, že telefon byl napaden zákeřným virem, ve skutečnosti (pokud událost nerozkliknete) se jedná o poměrně jednoduchý typ útoku, kdy Vám bylo při návštěvě některé stránky (např. warez, porno, ale třeba i rizikový e-shop) podstrčeno schválení odebírání kalendáře.

Účinnou obranu proti "zaplavení" kalendáře dalšími a dalšími podobnými událostmi představuje odstranění odebírání neznámých kalendářů (u iOS14: Nastavení -> Kalendář -> Účty -> Odebírané kalendáře). Jak je vidět, útočníci jsou stále kreativnější. Vědět, kam klikáme je důležité nejen u e-mailů a webů, ale už i u kalendářů!

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.