{/syntax}
1906
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1906 lidí, buďte další
25.06.2020

Jak zabránit zobrazování bezpečnostních kódů na zamknutém mobilu

Ani zamknutý displej mobilního telefonu nemusí ochránit citlivé informace.

Ani zamknutý displej mobilního telefonu nemusí ochránit citlivé informace. Většina mobilních telefonů má totiž ve výchozím nastavení přednastaveno zobrazování náhledů SMS zpráv, případně dalších oznámení např. z WhatsApp, i na uzamknutém displeji. To může představovat závažné riziko především pro zasílání nejrůznějších bezpečnostních kódů, ať již při potvrzování platby v bance nebo zapomenutém heslu k e-mailu či některé z moderních služeb, např. Airbnb.

K jednorázovému kódu, který by měl sloužit jako pojistka (označovaná často též jako tzv. druhý ověřovací faktor), se takto může dostat kdokoliv, kdo má přístup k našemu telefonu. Tento kód tak může zneužít nejen zloděj v případě krádeže, ale i např. kolega či spolužák, který telefon najde položený na stole či lavici. Některé služby se snaží zobrazení kódu zabránit jeho umístěním až na konec zprávy. Jak však můžeme vidět na následující ukázce, ani to nemusí pomoci.

Jak nastavit skrytí oznámení?

Pokud chcete, aby se k bezpečnostním kódům nedostal nikdo cizí, zakažte na svém telefonu či tabletu zobrazování náhledů SMS zpráv, případně zpráv z WhatsApp na zamknutém displeji. U zařízení s Android (v. 10) vyberte Nastavení -> Aplikace a oznámení -> Zprávy (resp. WhatsApp, případně jiný komunikátor) -> Zobrazit oznámení. Pokud nosíte v kapse iPhone, vyberte Nastavení - Oznámení - Náhledy - Zprávy (resp. WhatsApp apod.) - a vypněte Při uzamčení (případně rovnou zakažte Povolit oznámení).

 

 

 

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.