{/syntax}
6153
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 6153 lidí, buďte další
02.10.2019

Jak sledovat televizi a filmy online

Koukat se na filmy doma, na chatě, pod stanem, v autobuse nebo třeba na pláži. To vše je dnes díky službám IPTV a Video on Demand bez problémů možné. Co ale přesně tyto dvě služby umí a jaké jsou možnosti, když se chcete legálně podívat na nějaký film, seriál nebo si třeba pustit svoji oblíbenou TV stanici doma či na cestách?

Co to je IPTV a Video on Demand

IPTV neboli sledování televizního vysílání prostřednictvím internetu umožňuje například sledovat TV Nova pouze přes internet. Stačí si stáhnout některou z aplikací pro smartphone, tablet nebo třeba pro chytrou televizi. Podmínkou sledování je připojení k internetu s dostatečnou rychlostí. U HD programů počítejte raději s 8 Mbit/s, což dnes zvládne bez problémů i mobilní síť.

Dnešní IPTV navíc nabízí zcela běžně i služby „nahrávání“, kdy si můžete v programovém průvodci označit nějaký pořad, který se uloží na serverech vašeho poskytovatele, a později si ho můžete přehrát. Některé služby navíc nabízí zpětné zhlédnutí. Kromě IPTV existuje služba Video on Demand (VoD), tedy jakási online videopůjčovna, kdy si můžete pustit libovolný film nebo seriál z nabídky služby, kdykoliv chcete.

Netflix

Celosvětově nejrozšířenější a nejznámější VoD službou za paušální poplatek je  Netflix. Většina chytrých televizí už obsahuje přímo aplikace pro jeho sledování. Některé modely mají dokonce speciální tlačítko na ovladači. Stejně jako ostatní ale naráží na problematiku autorských práv. Při přístupu z české IP tak najdete pouze zlomek toho, co nabízí v USA. U Netflixu navíc potřebujete umět anglicky. Český dabing byste zde hledali marně a většinou nenajdete ani české titulky.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video je velký konkurent Netflixu a rovněž nabízí VoD služby za měsíční paušál. Podobně jako Netflix produkuje i vlastní, originální pořady. U nás je známý zejména pořad Grand Tour. Také zde chybí český dabing a v drtivé většině případů i české titulky a je zde velmi výrazně omezená nabídka oproti USA či Spojenému království.

HBO GO

První VoD službou za měsíční paušál, kde pochodíte s češtinou, je HBO GO. To nabízí sice podstatně užší výběr než Netflix či Amazon Prime Video, ale pořady se v průběhu času mění. O aktuální nabídce si můžete udělat představu přímo na webu služby. Všechny pořady jsou přitom k dispozici v češtině a jejich nabídka se postupem času mění. Nechybí ani originální pořady z produkce HBO. Pro HBO GO je k dispozici aplikace nejen pro chytré telefony a tablety, ale také pro řadu chytrých televizí. Navíc za jedno předplatné můžete sledovat dva různé streamy v jednom čase.

O2 TV Air

Z kategorie IPTV je prvním a v ČR nejrozšířenějším zástupcem O2 TV Air. Ta za měsíční paušál nabízí sledování až 182 televizních kanálů (49 v HD rozlišení), které umožňuje si nahrávat, případně je i zpětně zhlédnout. Kromě tradičních programů nabízí vlastní sportovní kanály O2. Ke sledování přímo na televizi je potřeba využít buď set-top box, nebo aplikaci pro chytrou TV, aplikaci pro Xbox či Chromecast v kombinaci s aplikací pro chytrý telefon a tablet. Služba obsahuje také přístup k VoD službám.

T-Mobile TV

Svou IPTV nabízí také T-Mobile. Ta poskytuje v podstatě identické služby jako O2 TV, jen zde chybí vlastní televizní kanály a v programové nabídce najdete nejvýše 149 kanálů, přičemž ale 61 z nich je v HD rozlišení. I T-Mobile TV nabízí vlastní aplikaci, online sledování přes web, vlastní set-top box a nechybí schopnost nahrávání či zpětného zhlédnutí ani videotéka s placenými filmy.

Digi TV

Digi TV je (nejen) v Česku známý provozovatel placené satelitní televize. Nabízí však také službu TV přes internet, známou též jako DIGI2GO, která nabízí obdobné funkce jako výše zmiňovaná T-Mobile TV, včetně vlastního set-top boxu či mobilní aplikace. Podle tarifu máte k dispozici až 111 televizních kanálů (57 v HD rozlišení), včetně vlastních sportovních kanálů DIGI Sport.

Kuki

Kuki.cz je další alternativou IPTV s vlastní videopůjčovnou a set-top boxem. K dispozici máte až 141 televizních kanálů (40 z nich v HD). Výhodou je v tomto případě absence závazků i možnost si službu vyzkoušet na 14 dní zdarma. Za zmínku stojí cenová politika, která je oproti předchozím třem službám příznivější.

Sledování TV

Sledování TV je kombinací IPTV a VoD za paušál. V IPTV službách se nijak zvlášť neliší od ostatních. Nechybí vlastní aplikace pro chytré televize ani set-top box. Zajímavostí je, že Sledování TV nabízí různé kombinace například 83 televizních kanálů a 44 filmů na měsíc nebo jen neomezené VoD služby (s nabídkou 227 filmů), případně jen kanály s placenou videopůjčovnou, kdy nejširší nabídka obsahuje 130 TV kanálů. Zpětné přehrávání a nahrávání se však platí zvlášť a k dispozici je i nabídka podpory pro Apple TV.

Voyo

Voyo je VoD služba TV Nova, která za měsíční paušál nabízí neomezené sledování všech pořadů z archivu Novy, ale také celé řady filmů. Voyo sice set-top box nenabízí, ale podpora chytrých televizí je relativně široká a lze využít i Chromecast.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.