{/syntax}
378
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 378 lidí, buďte další
20.12.2022

Jak si užít Vánoce offline

Zkuste si představit, jaké by to bylo, být den bez mobilního telefonu nebo počítače či tabletu? A co takovou výzvu zkusit přes svátky a místo věnování času brouzdání po internetu a prohlížení sociálních sítí, strávit den nebo celé svátky offline.

Alespoň o vánocích bychom se mohli věnovat svým blízkým nebo klidně jen sami sobě. Jak se tedy od mobilu, počítače nebo tabletu odtrhnout? Buď můžeme doma vyhlásit úplný zákaz používání IT techniky a internetu nebo se budeme tak dobře bavit, že si na čas strávený online ani nevzpomeneme. Zde nabízíme několik tipů.  

 1. Společné hry. Zkuste si zahrát deskovou hru se svými blízkými. Dnešní moderní deskové hry už nejsou jen nekonečné Dostihy a sázky, ale existuje velké množství zábavných her pro malé i velké, se kterými můžeme kvalitně strávit volný čas.
 2. Vánoční výlet. Vyrazte na společný výlet. Zasněžená krajina láká k mrazivým procházkám. Pokud počasí nepřeje, můžete společně vyrazit do kina, divadla nebo na výstavu.
 3. Společné aktivity. Zkuste společně se svými blízkými něco vytvořit. Ať už je to namalování obrazu, vytvoření společného PF nebo poskládání origami. Už jste dojedli bramborový salát a kapra? Tak zkuste něco společně uvařit. Leží vám ve skříni staré neposkládané puzzle. Využijte volna a společně ho poskládejte.

Především je dobré si uvědomit, že čas s našimi blízkými je to nejcennější, co jim můžeme letos o vánocích věnovat a určitě splněním této výzvy můžeme sami sobě dokázat, že zvládneme fungovat bez mobilů či počítačů a že návrat k offline životu není občas na škodu.

Přejeme vám krásné a klidné offline Vánoce!

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.