2090
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 2090 lidí, buďte další
24.09.2019

Jak si ušetřit stres v případě, že se vám ztratí pes

Domácí mazlíčci jsou u nás nesmírně populární, zejména psi. Máme pro vás pár tipů, čím svého pejska vybavit, abyste ho v případě, že se zatoulá, rychle našli.

Známka kolem krku nebo čip pod kůží

Naprostým základem toho, co můžete pro sebe i svého mazlíčka udělat, je věnovat mu obojek s kontakty na sebe. K dostání jsou buď přívěsky na obojek, do kterých můžete uložit papírek s telefonním číslem a adresou, nebo kovové známky, na něž můžete svůj telefon a případně i jméno psa nechat vyrýt.

Můžete ale zvolit i jistější variantu, podle které vás jako majitele půjde dohledat bez ohledu na to, jestli se váš pes vyvlékne z obojku, či nikoliv – nechte psa očipovat. Čipy jsou v některých městech dokonce povinné. Data z čipu si zatím bohužel přečtete jen se specializovanou čtečkou. A to i přes to, že řada chytrých telefonů má dnes NFC, takže přečíst si čip pod kůží by teoreticky šlo i s telefony, kdyby měly příslušnou aplikaci. Veterináři a městská policie ale obvykle takovým zařízením disponují, a proto se díky čipu může zatoulaný pes rychleji vrátit ke svému majiteli.

GPS obojky pro psy i kočky

O něco sofistikovanější metodou ochrany vašeho mazlíčka jsou GPS obojky. Ty vám umožní zaběhnutého miláčka aktivně vyhledat. GPS obojků existuje široké spektrum a v dnešní době už nejsou ani tak drahé.

Jen je třeba myslet na to, že obojek budete muset vybavit SIM kartou některého z operátorů a že bude fungovat jen tam, kde je k dispozici signál mobilní sítě a zároveň volný prostor směrem k obloze, aby obojek mohly zaměřit navigační satelity.

Základní režim GPS obojku je režim lokátoru, kdy si na vlastní vyžádání necháte prostřednictvím chytrého telefonu psa lokalizovat. Pokročilejší GPS obojky, které využívají mobilní datové přenosy, však nabízejí i režim průběžného sledování polohy vašeho čtyřnohého miláčka.

Existují navíc i GPS obojky s pokročilými funkcemi, jako je geofencing, kdy vás telefon upozorní v případě, že váš pes opustí vytyčenou oblast, například vaši zahradu.

Výhodou dnešní Evropské unie je i to, že díky zrušení roamingu vás nebude provoz GPS obojku při cestách po EU stát žádné peníze.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…