1776
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1776 lidí, buďte další
24.09.2019

Jak si ušetřit stres v případě, že se vám ztratí pes

Domácí mazlíčci jsou u nás nesmírně populární, zejména psi. Máme pro vás pár tipů, čím svého pejska vybavit, abyste ho v případě, že se zatoulá, rychle našli.

Známka kolem krku nebo čip pod kůží

Naprostým základem toho, co můžete pro sebe i svého mazlíčka udělat, je věnovat mu obojek s kontakty na sebe. K dostání jsou buď přívěsky na obojek, do kterých můžete uložit papírek s telefonním číslem a adresou, nebo kovové známky, na něž můžete svůj telefon a případně i jméno psa nechat vyrýt.

Můžete ale zvolit i jistější variantu, podle které vás jako majitele půjde dohledat bez ohledu na to, jestli se váš pes vyvlékne z obojku, či nikoliv – nechte psa očipovat. Čipy jsou v některých městech dokonce povinné. Data z čipu si zatím bohužel přečtete jen se specializovanou čtečkou. A to i přes to, že řada chytrých telefonů má dnes NFC, takže přečíst si čip pod kůží by teoreticky šlo i s telefony, kdyby měly příslušnou aplikaci. Veterináři a městská policie ale obvykle takovým zařízením disponují, a proto se díky čipu může zatoulaný pes rychleji vrátit ke svému majiteli.

GPS obojky pro psy i kočky

O něco sofistikovanější metodou ochrany vašeho mazlíčka jsou GPS obojky. Ty vám umožní zaběhnutého miláčka aktivně vyhledat. GPS obojků existuje široké spektrum a v dnešní době už nejsou ani tak drahé.

Jen je třeba myslet na to, že obojek budete muset vybavit SIM kartou některého z operátorů a že bude fungovat jen tam, kde je k dispozici signál mobilní sítě a zároveň volný prostor směrem k obloze, aby obojek mohly zaměřit navigační satelity.

Základní režim GPS obojku je režim lokátoru, kdy si na vlastní vyžádání necháte prostřednictvím chytrého telefonu psa lokalizovat. Pokročilejší GPS obojky, které využívají mobilní datové přenosy, však nabízejí i režim průběžného sledování polohy vašeho čtyřnohého miláčka.

Existují navíc i GPS obojky s pokročilými funkcemi, jako je geofencing, kdy vás telefon upozorní v případě, že váš pes opustí vytyčenou oblast, například vaši zahradu.

Výhodou dnešní Evropské unie je i to, že díky zrušení roamingu vás nebude provoz GPS obojku při cestách po EU stát žádné peníze.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…

  02.08.2020

  Kyberšikana

  Vybavujete si ze svého dětství okamžiky, kdy někdo ubližoval vašemu spolužákovi? Dlouhodobě ho psychicky i fyzicky týral, bral mu svačiny, a k jeho nadávkám se postupně přidala celá třída? Tenkrát se…

  15.06.2020

  On‑line seriál „Pozor na kyberprostor!“

  Projekt Kraje pro bezpečný internet, volné sdružení všech krajů České republiky, se prevenci internetové kriminality věnuje již od roku 2013. V posledních 4 letech uvedl na svět mj. 40 videí s…

  03.06.2020

  Zdravotní záznamy jsou pro hackery zlatý důl

  Za kolik lze zpeněžit ukradené informace? Právě tuto otázku si pokládají zločinci, kteří se dostanou k cizím údajům a chtějí je zpeněžit na černém trhu. Zatímco za ukradené číslo kreditní karty mohou…