{/syntax}
3455
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 3455 lidí, buďte další
24.09.2019

Jak si ušetřit stres v případě, že se vám ztratí pes

Domácí mazlíčci jsou u nás nesmírně populární, zejména psi. Máme pro vás pár tipů, čím svého pejska vybavit, abyste ho v případě, že se zatoulá, rychle našli.

Známka kolem krku nebo čip pod kůží

Naprostým základem toho, co můžete pro sebe i svého mazlíčka udělat, je věnovat mu obojek s kontakty na sebe. K dostání jsou buď přívěsky na obojek, do kterých můžete uložit papírek s telefonním číslem a adresou, nebo kovové známky, na něž můžete svůj telefon a případně i jméno psa nechat vyrýt.

Můžete ale zvolit i jistější variantu, podle které vás jako majitele půjde dohledat bez ohledu na to, jestli se váš pes vyvlékne z obojku, či nikoliv – nechte psa očipovat. Čipy jsou v některých městech dokonce povinné. Data z čipu si zatím bohužel přečtete jen se specializovanou čtečkou. A to i přes to, že řada chytrých telefonů má dnes NFC, takže přečíst si čip pod kůží by teoreticky šlo i s telefony, kdyby měly příslušnou aplikaci. Veterináři a městská policie ale obvykle takovým zařízením disponují, a proto se díky čipu může zatoulaný pes rychleji vrátit ke svému majiteli.

GPS obojky pro psy i kočky

O něco sofistikovanější metodou ochrany vašeho mazlíčka jsou GPS obojky. Ty vám umožní zaběhnutého miláčka aktivně vyhledat. GPS obojků existuje široké spektrum a v dnešní době už nejsou ani tak drahé.

Jen je třeba myslet na to, že obojek budete muset vybavit SIM kartou některého z operátorů a že bude fungovat jen tam, kde je k dispozici signál mobilní sítě a zároveň volný prostor směrem k obloze, aby obojek mohly zaměřit navigační satelity.

Základní režim GPS obojku je režim lokátoru, kdy si na vlastní vyžádání necháte prostřednictvím chytrého telefonu psa lokalizovat. Pokročilejší GPS obojky, které využívají mobilní datové přenosy, však nabízejí i režim průběžného sledování polohy vašeho čtyřnohého miláčka.

Existují navíc i GPS obojky s pokročilými funkcemi, jako je geofencing, kdy vás telefon upozorní v případě, že váš pes opustí vytyčenou oblast, například vaši zahradu.

Výhodou dnešní Evropské unie je i to, že díky zrušení roamingu vás nebude provoz GPS obojku při cestách po EU stát žádné peníze.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.