{/syntax}
3539
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 3539 lidí, buďte další
17.10.2018

Jak na levné ubytování on‑line, abyste se nemuseli bát

Podzimní i zimní prázdniny se nám rychle blíží a možná přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou. Na internetu si můžete zařídit ubytování mnohem levněji než přes cestovní kanceláře, nebo dokonce přímo přes jednotlivé hotely. Které servery jsou nejznámější, kde se nemusíte bát zaplatit kartou a kde určitě neprohloupíte?

Jak to funguje

Většina hotelů je schopna vás ubytovat mnohem levněji, než nabízí na svých vlastních webových stránkách. Toho využívají slevové servery i zprostředkovatelské portály. Oba dva typy těchto služeb totiž mají ze zprostředkování ubytování v daném hotelu nemalou finanční provizi, a to i přesto, že vám obvykle dokážou nabídnout nižší cenu, než kdybyste si ubytování v hotelu kupovali sami. Jedinou nevýhodou při ubytování přes zprostředkovatele může být nemožnost získat věrnostní body např. u některých luxusních hotelových řetězců. Jinak vás většinou čekají už jen výhody v podobě úspory až ve výši několika desítek procent.

Slevové servery

Servery jako www.slevomat.cz či slevové agregátory jako www.slever.cz dnes často nabízejí možnost levného ubytování nejen v ČR, ale často i v okolních státech. Nevýhodou je, že si nemůžete vybírat podle destinace, ale jen podle dostupných nabídek. Pokud vám ale na lokalitě až tak nesejde a nechystáte se do vzdálenějších zemí, stojí určitě tato možnost za úvahu.

Booking.com a Hotels.com

Booking.com, stejně jako konkurenční Hotels.com, jsou ve světě hodně populární servery pro vyhledávání ubytování. Dnes už existují i české verze, a to včetně stejnojmenných mobilních aplikací. Ubytování zde naleznete prakticky ve všech koutech světa, a to i například v menších městech České republiky. Kromě hotelů se zde můžete setkat i s nabídkou ubytování v penzionech nebo osobních apartmánech. Velkou výhodou je, že u jednotlivých nabídek ubytování najdete jeho hodnocení přímo od lidí, kteří zde byli ubytováni před vámi. Primárně se vám zobrazují hodnocení v češtině, ale je možné si přečíst i hodnocení v jiných jazycích.

Booking.com je u českých hoteliérů a provozovatelů penzionů v ČR o něco populárnější. Obecně platí, že hotely, které najdete na jednom serveru, na druhém být nemusí. Nabídky i ceny obou serverů se občas liší. Oba servery také nabízejí speciální věrnostní programy a akční slevy.

Expedia.com

Expedia.com je další z celosvětově velmi populárních serverů pro vyhledávání ubytování, na rozdíl od Booking.com a Hotels.com zatím nemá českou verzi. Vybírat můžete buď z anglické www.expedia.com, nebo z německé www.expedia.de. Nabídka i ceny obou jazykových verzí jsou identické. Také zde navíc existuje mobilní aplikace, která vám usnadní ubytování na cestách i přístup k hodnocení jednotlivých hotelů přímo od jejich hostů.

Tripadvisor.com

Stejně jako existují slevové agregátory, které sdružují slevové nabídky z mnoha různých slevových serverů, existují i agregátory ubytovacích serverů. Velmi populární server pro cestovatele TripAdvisor je jedním z nich. TripAdvisor původně vznikl jako stránka, která má pomoci cestovatelům s výběrem lokalit, restaurací, kaváren a hotelů, které stojí za to navštívit. Stejně jako u výše uvedených serverů zde najdete detailní hodnocení jednotlivých ubytovacích kapacit. Právě na úplnosti, přesnosti a četnosti hodnocení si TripAdvisor velmi zakládá. K dispozici je v českém jazyce, a to včetně mobilní aplikace.

Samotná rezervace ubytování však probíhá zprostředkovaně u některého z ubytovacích serverů, a to včetně třeba Booking.com. Přesto může TripAdvisor někdy nabídnout i jiné ceny, než kdybyste vyhledávali na daném ubytovacím serveru napřímo.

Trivago.cz

A totéž platí i pro agregátor ubytovacích serverů Trivago.cz. Rozdíl je jen v tom, že Trivago.cz nemá k dispozici vlastní hodnocení ubytovacích zařízení. K těm se dostanete až po prokliknutí na jednotlivé nabídky ubytovacích serverů.

Airbnb aneb bydlete u někoho doma

V posledních letech je stále populárnější ubytovávat se i přímo u lidí doma, v jejich domech, bytech, apartmánech nebo třeba jen pokojích. K tomu slouží ubytovací služba Airbnb. I ta už je k dispozici plně v češtině (včetně mobilní aplikace). Také Airbnb obsahuje hodnocení jednotlivých nabídek od předchozích ubytovaných, avšak od výše zmíněných služeb se způsob recenzí dost liší. Hodnoceni zde totiž můžete být i vy. Na rozdíl od ubytování přes Booking.com a podobné služby vás zde totiž majitel nemovitosti nemusí k ubytování vždy přijmout.

Rezervace ubytování také často neproběhne obratem, ale předchází jí schválení majitelem nemovitosti, případně krátká komunikace a několik dotazů. Samotný portál nabízí vlastní komunikační platformu, ve které se můžete majitele nemovitosti také na cokoliv zeptat. Při výběru ubytování ale věnujte pozornost typu ubytování – zda pro sebe budete mít celý byt, část bytu (např. podkroví), nebo jen soukromý pokoj. Někdy navíc máte k dispozici i služby jako snídani. Na Airbnb kromě soukromých nemovitostí najdete i klasická ubytovací zařízení, jako jsou hotely, ubytovny nebo hostely.

Airbnb také začalo v řadě lokalit nabízet i zážitky. Při svých cestách si tak přes něj můžete objednat např. návštěvu farmy, koncertu či divadla nebo nějaký workshop.

Ať už si budeme objednávat ubytování na kterémkoliv z těchto serverů, nebo přímo na webu hotelu, přečtěte si vždy pořádně podrobnosti i podmínky zařízení a u neověřených stránek se raději vyvarujte platbě předem.


Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.