1803
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1803 lidí, buďte další
15.10.2019

Instagram pro nováčky

Instagram je stále více populární, a to především u mladších ročníků. Je ale vhodný i pro seniory? A co vše se dá na Instagramu dělat?

„Storýčka“

Na Instagramu jde sdílet obsah v zásadě dvěma způsoby. První variantou je klasický příspěvek v podobě fotografie či videa, který zůstane, dokud ho nesmažete, zveřejněný na vašem profilu. V současné době mnohem populárnější jsou tzv. stories, „storýčka“ nebo také příběhy. Ty jsou přístupné pouze 24 hodin po zveřejnění. Instagram jako první řadí stories těch uživatelů, u kterých je sledujete nejčastěji.

Do stories si můžete přidat fotku či video. Ty potom můžete doplnit o emodži, popisky, GIFy apod. Druhou možností je živé vysílání. V reálném čase vás tak mohou sledovat fanoušci nebo vaše babička, kteří mohou reagovat na to, co zrovna vysíláte. Pokud si chcete své vzpomínky zachovat na delší dobu, využijte archiv příběhů. Ten najdete v horní části profilové stránky.

Co jsou to hashtagy

Hashtag je slovo začínající křížkem (#), které na Instagramu do značné míry slouží jak k upřesnění obsahu obrázku nebo videa (např. #les, #krkonoše), tak i k doplnění významu toho, co se na fotografii děje (např. #ubabičky, #mojedieta, #nejlepšíkámošky). Na hashtagu je důležité, že když na něj kliknete, ukáže vám Instagram jiné fotografie či videa se stejným hashtagem. Hashtagy přidává přímo autor příspěvku na základě svého uvážení, často jich bývá několik najednou. Instagram také umožňuje sledování hashtagů, podobně jako to umožňuje u uživatelů. Zajímá vás fotbal? Můžete sledovat #fotbal. Se svými příbuznými si tak navíc můžete vytvořit váš originální hashtag. Nezapomeňte ale, že do hashtagů nepatří speciální znaky, například pomlčka.

Přímé zprávy

Přímé zprávy slouží k soukromé komunikaci s majitelem profilu, kterému zprávu pošlete. Za firemní profily a profily celebrit může komunikovat i nějaká firma, na to nezapomínejte. Zprávu můžete obdržet od kohokoliv. Upozornění ale dostanete jen na přímé zprávy od lidí, které sami sledujete. Od těch ostatních vám zprávy spadnou do tzv. žádostí, jež se vám zobrazí po kliknutí na šipku pro vstup do zpráv vpravo nahoře. Zprávy od lidí, které nesledujete, a hlavně neznáte, mohou obsahovat různé odkazy na škodlivé weby a podobně. Proto si na ně dávejte pozor!

IGTV

Hned o ikonku vedle najdete nově také odkaz na IGTV, instagramovou „televizi“. Nejedná se ale o televizi, kterou znáte z obýváku. Najdete zde nejrůznější krátká videa od uživatelů Instagramu, jež by vás mohla zajímat. Instagram je totiž vybírá na základě vašich zájmů podle sledovaných uživatelů a věcí, které se vám líbí.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…

  02.08.2020

  Kyberšikana

  Vybavujete si ze svého dětství okamžiky, kdy někdo ubližoval vašemu spolužákovi? Dlouhodobě ho psychicky i fyzicky týral, bral mu svačiny, a k jeho nadávkám se postupně přidala celá třída? Tenkrát se…

  15.06.2020

  On‑line seriál „Pozor na kyberprostor!“

  Projekt Kraje pro bezpečný internet, volné sdružení všech krajů České republiky, se prevenci internetové kriminality věnuje již od roku 2013. V posledních 4 letech uvedl na svět mj. 40 videí s…

  03.06.2020

  Zdravotní záznamy jsou pro hackery zlatý důl

  Za kolik lze zpeněžit ukradené informace? Právě tuto otázku si pokládají zločinci, kteří se dostanou k cizím údajům a chtějí je zpeněžit na černém trhu. Zatímco za ukradené číslo kreditní karty mohou…