2306
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 2306 lidí, buďte další
15.10.2019

Instagram pro nováčky

Instagram je stále více populární, a to především u mladších ročníků. Je ale vhodný i pro seniory? A co vše se dá na Instagramu dělat?

„Storýčka“

Na Instagramu jde sdílet obsah v zásadě dvěma způsoby. První variantou je klasický příspěvek v podobě fotografie či videa, který zůstane, dokud ho nesmažete, zveřejněný na vašem profilu. V současné době mnohem populárnější jsou tzv. stories, „storýčka“ nebo také příběhy. Ty jsou přístupné pouze 24 hodin po zveřejnění. Instagram jako první řadí stories těch uživatelů, u kterých je sledujete nejčastěji.

Do stories si můžete přidat fotku či video. Ty potom můžete doplnit o emodži, popisky, GIFy apod. Druhou možností je živé vysílání. V reálném čase vás tak mohou sledovat fanoušci nebo vaše babička, kteří mohou reagovat na to, co zrovna vysíláte. Pokud si chcete své vzpomínky zachovat na delší dobu, využijte archiv příběhů. Ten najdete v horní části profilové stránky.

Co jsou to hashtagy

Hashtag je slovo začínající křížkem (#), které na Instagramu do značné míry slouží jak k upřesnění obsahu obrázku nebo videa (např. #les, #krkonoše), tak i k doplnění významu toho, co se na fotografii děje (např. #ubabičky, #mojedieta, #nejlepšíkámošky). Na hashtagu je důležité, že když na něj kliknete, ukáže vám Instagram jiné fotografie či videa se stejným hashtagem. Hashtagy přidává přímo autor příspěvku na základě svého uvážení, často jich bývá několik najednou. Instagram také umožňuje sledování hashtagů, podobně jako to umožňuje u uživatelů. Zajímá vás fotbal? Můžete sledovat #fotbal. Se svými příbuznými si tak navíc můžete vytvořit váš originální hashtag. Nezapomeňte ale, že do hashtagů nepatří speciální znaky, například pomlčka.

Přímé zprávy

Přímé zprávy slouží k soukromé komunikaci s majitelem profilu, kterému zprávu pošlete. Za firemní profily a profily celebrit může komunikovat i nějaká firma, na to nezapomínejte. Zprávu můžete obdržet od kohokoliv. Upozornění ale dostanete jen na přímé zprávy od lidí, které sami sledujete. Od těch ostatních vám zprávy spadnou do tzv. žádostí, jež se vám zobrazí po kliknutí na šipku pro vstup do zpráv vpravo nahoře. Zprávy od lidí, které nesledujete, a hlavně neznáte, mohou obsahovat různé odkazy na škodlivé weby a podobně. Proto si na ně dávejte pozor!

IGTV

Hned o ikonku vedle najdete nově také odkaz na IGTV, instagramovou „televizi“. Nejedná se ale o televizi, kterou znáte z obýváku. Najdete zde nejrůznější krátká videa od uživatelů Instagramu, jež by vás mohla zajímat. Instagram je totiž vybírá na základě vašich zájmů podle sledovaných uživatelů a věcí, které se vám líbí.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  06.09.2021

  Vzdělávání pro učitele – e‑learningy o internetové bezpečnosti s novými tipy do výuky

  V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet vytváříme e-learningové kurzy nejen pro učitele, ale i pro rodiče, děti nebo sociální pracovníky. Všechny tyto kurzy procházejí pravidelnou aktualizací,…

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…