{/syntax}
2608
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 2608 lidí, buďte další
12.12.2016

Co udělat po nákupu tabletu či telefonu

Najít pod stromečkem elektroniku není v posledních letech nic neobvyklého. Telefony a tablety jsou vděčným dárkem pro vás, ale i vaše děti. Kromě toho, že po nákupu telefon zabalíte do vánočního balicího papíru, však myslete i na bezpečnost. Až vy nebo vaše dítko zařízení zapnete, věnujte dostatek času a pozornosti nastavení a všem upozorněním.

Mluvíme-li o bezpečnosti tabletů a telefonů, není od věci pořídit v první řadě nějaký obal a folii na displej. Tato zařízení nejčastěji podléhají právě mechanickému poškození. Následující opatření však budete muset provést v systému telefonu či tabletu.

1. Nastavte zámek obrazovky. Stejně jako máte nastavený PIN kód na SIM kartě nebo platební kartě, zabezpečte si kódem telefon. Nedostane se vám do něj zvědavý kamarád či kolega a případného zloděje možná i odradí od krádeže. Zabezpečit tablet či telefon je možné minimálně čtyřmístným kódem, ale i gestem, otiskem prstu či rozeznáním obličeje. Aby toto opatření mělo smysl, nezapomeňte zamykání nastavit automaticky.

2. Instalujte bezpečnostní systém. Do počítače jste si pravděpodobně antivirový systém také nainstalovali, tak proč by to mělo být jinak s tabletem nebo s mobilem? Vir a další nebezpečné programy si můžete omylem stáhnout do jakéhokoliv zařízení. V poslední době bývá základní bezpečnostní systém v mobilech i tabletech přednastaven. Přečtěte si však, co všechno umí a jestli by jiný produkt nebyl účinnější. Podobně jako u počítačů vedou antiviry od společností AVG, ESET, Avast Software, Norton, ale i McAfee od společnosti Intel Security.

3. Přihlaste se na již vytvořené účty. Ať už máte vytvořený Google účet na počítači nebo na předchozím telefonu, na novém zařízení se přihlaste co nejdříve. Google totiž velkou část dat zálohuje a po přihlášení je opět načítá. Nemusíte tak přijít o kontakty, ani o nejlepší skóre v tetrisu. A nejedná se pouze o Google účet, i ostatní přihlášení se vám budou hodit.

4. Vymyslete silná hesla. Heslo nepotřebujete jen pro zámek obrazovky, ale také k různým účtům. Možná se to zdá jako banalita, ale vymýšlejte taková hesla, která nejsou snadno uhodnutelná. Číslice jdoucí po sobě nebo vaše křestní jméno není nejlepší volba. Myslete na to, že se v telefonu nacházejí i citlivé údaje, které někdo může snadno zneužít. Také nepoužívejte k různým účtům stejné heslo. Více o tvorbě silných hesel najdete zde.

5. Stahujte aktualizace. Ať už operační systém nebo konkrétní aplikace, všechno se neustále vyvíjí a aktualizuje. V tabletu či v telefonu musíme většinou aktualizaci odsouhlasit a někdy nás neustálé změny pěkně štvou. Přesto zařízení aktualizujte, ideálně ihned po nákupu, resp. po prvním zapnutí. Zvýšíte tím mimo jiné i míru zabezpečení.


Přidat nový komentář

×

    Nemělo by vám uniknout

    20.07.2023

    Co poslouchat o kyberbezpečnosti

    Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

    09.05.2023

    Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

    Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

    21.11.2022

    8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

    Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

    14.06.2022

    Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

    Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.