{/syntax}
141
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 141 lidí, buďte další
20.07.2023

Co poslouchat o kyberbezpečnosti

Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

KyberGuru 

Projekt Kraje pro bezpečný internet představil seriál deseti podcastů KyberGuru zaměřených na aktuální témata z oblasti kyberbezpečnosti – současný stav a trendy v kyberkriminalitě v ČR, vliv počítačových her na děti, podvody na elektronickém bankovnictví, etický hacking nebo danění výdělků z kyberkativit. Zaposlouchejte se do rozhovorů moderátora Lukáše Venclíka s předními českými odborníky na internetovou problematiku.

 

Kybez  

Portál Kybez představuje stejnojmenný podcast, který se věnuje technologiím, bezpečnosti nebo bezpečnostním řešení. Jednotlivé díly podcastu, kterými provede posluchače bezpečnostní konzultant Dan Kresa, se věnují kybernetické bezpečnosti ve zdravotnictví, otázce jaké vlastnosti by měl mít dobrý konzultant kybernetické bezpečnosti nebo jak zajistit kyberbetickou bezpečnost ve veřejné správě.  

 

Kyberpohádky 

Kybercentrum představilo v roce 2022 Kyberpohádky. Jejich cílem je prostřednictvím pohádek poukázat na různá nebezpečí, se kterými se můžeme v kybersvětě potkat. Posluchači se v nich dozví, jak se správně v určitých situacích zachovat nebo co se může stát, když bychom se tak nechovali. Proto má Červená Karkulka kromě košíčku s dárky pro babičku i svůj nový mobilní telefon s připojením k internetu, kůzlátka mají zakódovaný zdánlivě bezpečný vstup do jejich domova a Šípková Růženka má na zámku mnoho moderních zařízení, která známe a používáme v našem běžném životě.

 

O2 Cybercast 

Jedná se o podcast pro všechny, koho zajímá kyberprostor a jeho bezpečnost. Moderátor Radek Šichtanc, ředitel interní bezpečnosti O2 Czech Republicm si zve hosty z řad kolegů ale i externí známé osobnosti. Během podcastu se dozvíte informace o novinkách, trendech či fenoménech ze světa kyberbezpečnosti.

 

KYBcast

Jste učitel, ICT koroidnátor nebo metodik? Tak to byste neměli vynechat KYBcast. Jedná se o podcast Národního pedagogického institutu. Jednotlivé díly jsou zaměřené nejen na bezpečnost v kyberprostoru, ale i například na využívání umělé inteligence při výuce. Jednotlivými díly vás provedou Václav Maněna a Pavel Matějíček.

 

Cyber rangers podcast 

Jedná se o podcasty etických hackerů ze světa cyber security. V pravidelných podcastech se členové týmu Cyber Rangers s přizvanými hosty baví z různých perspektiv o aktuálních hrozbách a útocích v kyberprotoru.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.