847
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 847 lidí, buďte další
11.03.2019

5 aplikací pro cestovatele, se kterými si vše užijete jako domácí

Rádi cestujete, ale když dojedete na nějaké malebné místo, chtěli byste vědět, kam zajít, aby to stálo za to? Naštěstí existuje celá řada více či méně známých aplikací, které vám s tím dokážou pomoci. Vybrali jsme pět z nich!

TripAdvisor Hotels Restaurants

Z aplikace TripAdvisor se stal celosvětově nejúspěšnější společník cestovatelů. Je plně počeštěný a nabízí bezplatnou aplikaci pro Android i iOS, stejně jako plnohodnotný webový portál www.tripadvisor.cz. Velkou výhodou je, že obsahuje recenze jednotlivých zařízení přímo od uživatelů a že provozovatelé daných zařízení či atrakcí mají možnost se k recenzím osobně vyjádřit. 

K dispozici jsou tři kategorie: restaurace, kde najdete ovšem i kavárny a bary, hotely, kde nechybí ani penziony a kempy, a konečně také aktivity, což je poněkud nelogický název pro památky, pamětihodnosti, muzea či třeba masáže. V případě hotelů si můžete z prostředí aplikace zařídit i jejich rezervaci prostřednictvím služby Booking.com, Hotels.com, případně oficiální stránky daného hotelu. Webová verze vám navíc umožní pořídit si i letenky. Tentokrát však přes konkurenční službu Expedia.com. 

Yelp

Pokud se chcete v cizím městě cítit jako doma, je pro vás určen Yelp. Ten vám poradí nejen lokální restaurace, kavárny a bary, ale také třeba rozvoz jídla, kadeřnictví, drogerie, obchody, benzinky anebo místa, kde to v noci žije. Také Yelp je k dispozici v českém jazyce a obsahuje celou řadu recenzí v češtině, a to i na malé podniky v malých českých městech. Kromě webového portálu www.yelp.com, který umožňuje i vyhledávání služeb, si můžete stáhnout i aplikaci pro Android (zde) a pro iOS (zde).

Foursquare City Guide

Foursquare City Guide je jakousi obdobou Yelpu, avšak bohužel je pouze v angličtině. Foursquare nabízí přehled restaurací, kaváren, nočních podniků, „zábavy“, kam spadají divadla, památky, muzea, či koncertní sály, a tipů na nákupy.

I u Foursquare se poněkud odlišuje webový portál www.foursquare.com a aplikace pro Android či iOS. Odlišnost je však o poznání menší. Liší se zejména v tom, že aplikace pro mobilní telefon obsahuje zvlášť tipy na místa na oběd a na večeři.

Visit A City

Visit A City je zajímavá a vysoce hodnocená bezplatná aplikace pro Android i iOS, která vás dokáže dokonale provést po více než 3 000 destinací po celém světě. I zde ale narazíte pouze na angličtinu. Výhodou je offline verze. V aplikaci je velmi povedená kategorie průvodců. Stačí si zvolit, na jak dlouho se chcete v daném městě zdržet, a pak si vybrat typ prohlídky, který vás zajímá. Aplikace vám ukáže podrobný itinerář s detailním popisem hlavních atrakcí, s informacemi o jejich otevírací době i cenách za vstup a samozřejmě s možností přímé navigace k dané atrakci.

Guides by Lonely Planet

Lonely Planet patří mezi nejznámější turistické průvodce na světě. I tady se budete muset popasovat s angličtinou. Výběr lokalit je podstatně užší než u Visit A City, konkrétně je na výběr něco přes stovku světových měst. Každé z nich si však můžete stáhnout offline, respektive musíte, protože online přístup se zde nenabízí. Zajímavostí je, že aplikace umožňuje i stažení offline map, abyste nemuseli zbytečně hledat mapy v jiných aplikacích.

A co vám Lonely Planet všechno nabídne? Najdete zde bohatou nabídku kategorií včetně detailních informací: vidět (památky a zajímavosti), jíst (restaurace a kavárny), spát (hotely a penziony), nakupovat (zajímavé obchody, trhy a nákupní centra), pít (bary a kavárny) a hrát si (zábavní atrakce jako návštěvy pivovarů, kluby, jízda na segwayi, divadla apod.).


Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…

  02.08.2020

  Kyberšikana

  Vybavujete si ze svého dětství okamžiky, kdy někdo ubližoval vašemu spolužákovi? Dlouhodobě ho psychicky i fyzicky týral, bral mu svačiny, a k jeho nadávkám se postupně přidala celá třída? Tenkrát se…

  15.06.2020

  On‑line seriál „Pozor na kyberprostor!“

  Projekt Kraje pro bezpečný internet, volné sdružení všech krajů České republiky, se prevenci internetové kriminality věnuje již od roku 2013. V posledních 4 letech uvedl na svět mj. 40 videí s…

  03.06.2020

  Zdravotní záznamy jsou pro hackery zlatý důl

  Za kolik lze zpeněžit ukradené informace? Právě tuto otázku si pokládají zločinci, kteří se dostanou k cizím údajům a chtějí je zpeněžit na černém trhu. Zatímco za ukradené číslo kreditní karty mohou…