613
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 613 lidí, buďte další
14.12.2020

SMART vánoční dárky

Při brouzdání e-shopy s elektronikou má člověk pocit, že pokud výrobek není označen novodobým zaklínadlem „SMART“, nemá cenu si ani přečíst produktový popisek.

SMART znamená v překladu do češtiny „chytrý“, v překladu do marketingštiny to často může znamenat třeba „dělámežejotosuperanapálímetomucenu“. Vybrali jsme pro vás v záplavě smartových hi-tech produktů ty nejlepší kousky, bez kterých se určitě (ne)obejdete.

 

Květináč Click and Grow SMART Garden, cca 2.290 Kč

Oficiální popisek téhle malé domácí pěstírny zní takto: „… pečuje o rostliny ve dne v noci, automaticky 24 hod. denně tak, že zajistí rostlinám dostatek vody, světla a živin po celou dobu pěstování! Speciálně vyvinutá inteligentní půda zajistí rostlinám optimální konfiguraci vody, kyslíku a živin, takže Vašim rostlinám se daří i s nulovým úsilím.“ Kdo by nechtěl inteligentní půdu! Ale pozor, za tu si připlatíte. Stejně jako za semena, ta musí být speciální v kapslích, a tahle 3 smart semena vás vyjdou na 299,-. SMART je květináč v tom, že svítí LED lampou 16 hodin v kuse a je obdařen samozavlažováním. No, nekupte to.

 

Petwant F3 Smart Feeder, cca 2.990 Kč

Už vás nebaví dávat kočce granule do misky? Tahle hračka pro vás může být řešení. Výrobce píše: „… chytrý dávkovač krmení pro domácí mazlíčky, speciálně vyvinutý pro kočky. Veškerou kontrolu nad dávkovačem a krmením budete mít díky nové mobilní aplikaci… Můžete tak mít dokonalý přehled o stravování vašeho čtyřnohého kamaráda i když budete mimo domácnost.“ Máme radost, že tahle smart krabice je speciálně vyvinuta pro kočky a ne třeba pro psy. Dát kočce nažrat stisknutím tlačítka na mobilu je také revoluce. Jen nám asi uniká, proč musíme číču kontrolovat přes mobil, kolik toho snědla? Nemůžeme se prostě podívat do misky, až se vrátíme domů?

Uživatelé si v recenzích stěžovali, že granule padají do nerezové misky a v noci je ten rámus budí…, ale třeba také na to, že aplikace nefungují a spárování s telefonem není možné, především v iOS. Za 3 tisíce by nás to taky naštvalo.

 

Equa Smart – chytrá lahev, cca 1.990 Kč

Máte problém s dodržováním pitného režimu? Díky bohu i pro vás existuje SMART řešení. Tahle neobyčejná láhev vás dle prodejce „… díky světelnému upozornění vždy bezpečně informuje o aktuální potřebě příjmu tekutin. Díky tomu včas předchází dehydrataci vašeho organismu a s ní spojené bolesti hlavy či únavě. … láhev Equa dokonale zohledňuje a kontroluje optimální příjem tekutin, přesně podle vaší potřeby.“ Jednoduše si přes mobil nastavíte, jak často na vás má láhev bliknout a přinutit vás k pití. Jak chytré! O něco levněji vás vyjde nastavení budíku v mobilu, ale chápeme, že to asi není dost SMART…

 

Babybjörn BB nočník Smart, cca 649 Kč

A jeden borec na konec. Cílová skupina rodičů malých dětí je dnes a denně zahlcována nejrůznějšími vychytávkami, bez kterých zaručeně nemůže vychovat samostatného jedince. Proto i nočníky musí být SMART. Pokud ale čekáte, že tenhle nočník sám splachuje, vydává zvuky nebo vypráví pohádky, jste vedle. Chytrý je v tom, že spodní okraj je z protiskluzového materiálu (wow!) a má vyndavací vnitřní nádobku. V praxi to znamená, že když ji jdete vylít do záchodu, nepolejete celé prkýnko, ale jen kousek. Bravo!

Slovo SMART prodává. Draze prodává. Při dalším nákupu na to myslete a nenechte se vlákat do marketingové pasti. Buďte sami SMART, a to nejen o Vánocích.

Nina Moravcová, projekt Kraje pro bezpečný internet

 

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  09.06.2021

  Jak influenceři ovlivňují naše děti?

  Každý z nás má své hrdiny a idoly, kteří na něj působí a ovlivňují jej. Ať již se jedná o módní trendy, používaná slova nebo názory. Za našeho dětství to byli především herci a zpěváci. U dnešní…

  29.12.2020

  Víte, jak od ledna na drony?

  Pro majitele dronů začínají od 1. ledna platit nová pravidla. Pro většinu pilotů představuje největší změnu povinná registrace a označení jejich stroje. Mění se však i další pravidla pro létání.

  02.11.2020

  Váš balíček čeká… A podvodníci s ním!

  V posledních dnech se v České republice začala šířit další vlna podvodných zpráv, tzv. phishingu. Tentokrát jsou tyto zprávy se zneužitým logem České pošty a snaží se v uživatelích vzbudit dojem, že…

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…