{/syntax}
1540
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1540 lidí, buďte další
25.07.2023

Pozor na SMSky o dávkách ČSSZ!

Podvodníci se již po několikáté snaží vylákat z lidí informace o bankovních účtech, aby je následně zneužily.

K podvodu využívají SMSky rozesílané z českých telefonních čísel, které vyzývají ke zjištění informací o dávkách a příspěvcích České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Odkaz v SMS zprávě však nevede na oficiální stránky ČSSZ, ale na podvodnou stránku https://csszeportal-cz.online/, která je vytvořena v oficiální grafice ČSSZ včetně tzv. Bankovní identity. Právě díky ní a dalším návazným stránkám, které vypadají jako přihlašovací stránky elektronického bankovnictví českých bank, se pak podvodníci snaží z uživatelů vylákat jejich přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví. Přihlašovací stránky českých bank jako je např. AirBank, Česká spořitelna nebo Komerční banka jsou přitom velmi dokonalými kopiemi oficiálních přihlašovacích stránek.

V tuto chvíli jsou již podvodné stránky blokované. Je však velmi pravděpodobné, že podvodníci dříve či později přijdou s další vlnou. Pár hodin, než dojde k zablokování podvodných, stačí bohužel k tomu, aby se chytl pro podvodníky dostatečně zajímavý počet uživatelů. Buďte proto obezřetní, kam klikáte a zadáváte své údaje a nenechte se nachytat!

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  20.07.2023

  Co poslouchat o kyberbezpečnosti

  Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

  09.05.2023

  Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

  Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.