{/syntax}

O projektu

Prostředí internetu skrývá v dnešní době řadu bezpečnostních nástrah. Některé člověk odhalí hned, jiné jsou skryté. Proto společnost GORDIC ve spolupráci s projektem Kraje pro bezpečný internet představují projekt Vím, kam klikám. Chceme vám přinášet varování v oblasti internetové bezpečnosti i představovat novinky z oboru. Na co si dát pozor, jak se chovat bezpečně na internetu, jak si uhlídat děti, ale zároveň jak využívat moderní technologie naplno. Kromě toho na těchto stránkách najdete také spoustu tipů na bezpečné aplikace, které vám mohou pomoci v každodenním životě.

Napište nám

Nemělo by vám uniknout

21.11.2022

8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

14.06.2022

Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.

13.05.2022

Pozor na falešné SMS!

Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android by se měli mít na pozoru. Sítěmi českých mobilních operátorů se šíří malware Flutbot, který útočí právě na takováto zařízení.

09.11.2021

Varování před ruskými přítelkyněmi: skutečný příběh

Varování před seznamováním s dívkami z východu není ničím novým. Obvykle se však dočteme, že podvodníky toužící po našich penězích poznáme velmi snadno. Např. podle oslovení přes Facebook, ověřením…