241
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 241 lidí, buďte další
06.09.2020

Znáte OnlyFans? Pokud ne a vaše děti ano, zpozorněte!

Facebook už je profláknutý, Instagram znáte a o TikToku jste již minimálně několikrát slyšeli či četli. Pokud máte dospívající dceru, možná je na čase do svého hledáčku zařadit OnlyFans. Zatímco na konci února čítal počet uživatelů 17,5 milionu, dnes uvádí o 6 mil. více, z čehož min. 500 tisíc tvoří aktivní přispěvatelé.

Svoji popularitu tato britská sociální síť založila především na sdílení obsahu, který by měl být osobám mladším 18 let nepřístupný. Jedná se většinou o erotické fotografie či videa, za která uživatelé platí měsíční příspěvek. Ten se pohybuje od 4,99 do 49,99 dolarů. Vytvářet lze i různé úrovně členství a speciální prémiový obsah. Za ten se však často musí platit extra.

Je jasné, že fotky v tlustém mohérovém svetru autorům moc fanoušků nepřinesou. Zato odvážné fotky a videa točená třeba i dle přání uživatelů, mohou vynést tisíce. Nejúspěšnější uživatelky mají na této síti stovky tisíc sledujících. U českých dívek se zatím jedná spíše o nižší tisíce fanoušků. I při započtení 20 % provize, kterou si OnlyFans strhává, se však jednoduchými počty dostáváme na zajímavý příjem.

Na první pohled snadný výdělek láká na svých profilech čím dál tím více i českých uživatelů. S vábením na placený obsah se můžeme setkat především na Instagramu, kde je zveřejňování erotických fotek zakázáno. Tato síť začala blokovat i hashtag #onlyfans. Uvádět odkaz na tyto stránky v informacích o uživateli (bio) však stále možné je.

V honbě za snadným výdělkem si bohužel mnoho uživatelů neuvědomuje, jak snadno je mohou takovéto fotky poškodit a že se jedná pouze o jinou formu prostituce.

To, že se intimní obsah může dostat i mimo předplatitele, ukázal letošní únik 1,5 TB fotek a videí. Provozovatel této sítě sice popřel, že by se jednalo o útok hackerů a uvedl, že materiály pochází zřejmě z několika zdrojů, ale uniklý archiv obsahuje soubory tříděné dle data původního nahrání a přezdívky uživatele. Známy jsou i případy, kdy se fotky a videa šiří přes uzavřené skupiny na Facebooku či Instagramu.

Pokud bude mít vaše dcera na Instragramu odkaz na OnlyFans či přestane vyžadovat kapesné, protože si našla nový přivýdělek, určitě zpozorněte!

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  13.08.2020

  Jonathan Galindo ‑ nový fenomén, který straší děti

  Již je to pár let, co děti a jejich rodiče strašila on-line výzva Modrá velryba či děsivě vyhlížející Momo, která přes WhatsApp posílala zprávy s násilným obsahem. Oba "strašáci" již začali pozvolna…

  02.08.2020

  Kyberšikana

  Vybavujete si ze svého dětství okamžiky, kdy někdo ubližoval vašemu spolužákovi? Dlouhodobě ho psychicky i fyzicky týral, bral mu svačiny, a k jeho nadávkám se postupně přidala celá třída? Tenkrát se…

  15.06.2020

  On‑line seriál „Pozor na kyberprostor!“

  Projekt Kraje pro bezpečný internet, volné sdružení všech krajů České republiky, se prevenci internetové kriminality věnuje již od roku 2013. V posledních 4 letech uvedl na svět mj. 40 videí s…

  03.06.2020

  Zdravotní záznamy jsou pro hackery zlatý důl

  Za kolik lze zpeněžit ukradené informace? Právě tuto otázku si pokládají zločinci, kteří se dostanou k cizím údajům a chtějí je zpeněžit na černém trhu. Zatímco za ukradené číslo kreditní karty mohou…