{/syntax}
3408
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 3408 lidí, buďte další
15.05.2017

Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

Patříte mezi žáky základních, speciálních a středních škol a chcete si otestovat své znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti? Pak je zde pro vás již čtvrtý ročník soutěže projektu Kraje pro bezpečný internet. Zúčastnit se můžete mezi 15. květnem a 31. říjnem 2017 a pro ty nejlepší jsou připraveny i hodnotné ceny.

Jak se zapojit

Do soutěže se lze zapojit prostřednictvím on-line formuláře na stránkách projektu Kraje pro bezpečný internet. Stačí zvolit cílovou skupinu děti a studenti a vyplnit přihlašovací údaje včetně kraje a školy, kterou studujete.

Jak soutěž probíhá

Pro žáky a studenty je připraveno celkem devět e-learningových lekcí, na něž navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny. Po skončení soutěže se budou v každém kraji losovat výherci tří věcných cen.

Žáci a studenti si mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit také v kvízu PLUS. Ten je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti. Pět nejrychlejších řešitelů z každého kraje, kteří odpovědí zcela bez chyby, postupuje do finále, v němž se rozhodne o konečném pořadí i o výhercích celkem pěti věcných cen.

Výherci obou kvízů se mohou těšit na hodnotné ceny od partnerů projektu – sdružení CZ.NIC, společností Microsoft a GORDIC.

O projektu Kraje pro bezpečný internet

Projekt Kraje pro bezpečný internet se realizuje pod záštitou Asociace krajů ČR a Národního centra kybernetické bezpečnosti. Jeho hlavním cílem je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty připraveny lekce pro učitele, rodiče, veřejnost, sociální pracovníky a policisty. V loňském roce byly představeny videospoty pro seniory. V tomto roce se budou konat také prezenční semináře či se připraví videospoty pro děti do nízkoprahových zařízení.

„Děti by měly zpozornět pokaždé, když je někdo v on-line prostředí žádá, aby uvedly svoje jméno, adresu či datum narození. Pro více než třicet procent uživatelů internetu ve věku osm až dvanáct let je obtížné rozeznat, jaká míra zveřejnění citlivých údajů je ještě bezpečná,“ uvedla k výsledkům loňského soutěžního kvízu Lucie Časarová, vedoucí projektu Kraje pro bezpečný internet.

„Systematická osvěta v oblasti kybernetické bezpečnosti je velmi důležitá a my se jí věnujeme dlouhodobě, například na našem portálu Vím, kam klikám. Mladí lidé patří v této souvislosti mezi nejrizikovější skupiny, a i proto jsme rádi podpořili tento projekt, který je atraktivní formou o rizicích internetu informuje,“ říká Michal Řezáč, ředitel pro strategický rozvoj společnosti GORDIC.


Přidat nový komentář

×

    Nemělo by vám uniknout

    20.07.2023

    Co poslouchat o kyberbezpečnosti

    Podcasty se staly běžnou součástí našeho života. Během léta si jejich poslechem můžeme zpříjemnit volné dny nebo dovolenou. Poslechnout si je můžeme v autě, v lese, u vody i v naší oblíbené kavárně.

    09.05.2023

    Podcasty KyberGuru odhalují zákulisí internetové kriminality

    Desetidílný podcastový seriál KyberGuru osvětluje posluchačům pět aktuálních témat, která se týkají každého uživatele internetu.

    21.11.2022

    8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

    Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

    14.06.2022

    Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

    Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.