{/syntax}
1641
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1641 lidí, buďte další
21.07.2020

Mají děti odkrývat svou identitu?

Ať chceme či ne, děti si již odmalička budují svou digitální identitu ať již na sociálních sítích nebo v on-line hrách.

Ať chceme či ne, děti si již odmalička budují svou digitální identitu ať již na sociálních sítích nebo v on-line hrách.

Některé jsou více sdílné a publikují svou fotografii, skutečné jméno i datum narození. Jiné jsou opatrnější a chtějí zůstat v anonymitě, takže místo jména zveřejňují různé přezdívky a místo své podobizny raději použijí fotky svých domácích mazlíčků, oblíbené hrdiny z animovaných filmů či kreslenou postavičku vytvořenou v některé z volně dostupných aplikací. Co z toho je ale správně?

Mnohé děti se rády prezentují a vystavují na odiv své hezké fotky, které však již u některých děvčat hraničí s vyzývavostí. Dívka s vyšpulenými rty bohužel více než kamarádku či jiné vrstevníky zaujme internetové predátory. 

Poučte své děti, jaké fotky mají používat do svých profilů. Menší děti mohou vyfotit svého oblíbeného plyšáka, dívky jistě nepohrdnou fotografií krásné květiny venku na procházce. Ti, co chtějí být více "cool", mohou vytvořit umělečtější fotku např. svých nohou v botách kráčejících vysokou trávou. Když dáte dětem pár tipů, jistě rády zapojí svou kreativitu a brzy vymyslí svou novou "tvář". 

Další možností je vytvoření kresleného avatara. K tomu mohou děti využít jednu z následujících aplikací:

Dollify

Tato aplikace vám pomůže ztvárnit obličej za pomoci širokého výběru barev a tvarů očí, nosu, pusy a vlasů. Svoji vytvořenou fotografii můžete ozvláštnit různými módními doplňky nebo dokonce zvířecíma ušima a nosem. Co je zajímavé, že aplikace pomýšlí i na koronavirovou krizi a svého avatara můžete opatřit rouškou na pusu dle výběru.

 

FaceQ

Tato aplikace je obdobou aplikace Dollify. Zde je pouze malý rozdíl v tom, že můžete vytvářet avatara pro dvě osoby naráz, takže i nerozluční kamarádi se zde mohou realizovat, aniž by je někdo rozdělil :-).

 

Mirror Moji Maker

Tato aplikace potěší především "náctileté". Jak již název napovídá, aplikace využívá vaší skutečné fotografie a přetvoří ji do kreslené podoby. S tou vám pak nabídne nepřeberné množství tzv. "nálepek", které vás znázorní v různých situacích. Při stahování konkrétního obrázku si dokonce můžete zvolit, zda jej chcete umístit do paměti mobilu či rovnou do jedné z vámi používaných sociálních sítí. 

 

Možností, jak alespoň trochu chránit své soukromí, je celá řada. Stačí si jen vybrat tu správnou aplikaci. Tak s chutí do toho...

Co se týče jmen v on-line hrách, určitě doporučujeme používat přezdívky typu Katy123, Colombo či Pastelka. Během hry s neznámými hráči, kdy váš společný cíl je např. porazit nepřítele, nemusí nikoho zajímat vaše pravá identita. Proto si ji raději chraňte.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.

  13.05.2022

  Pozor na falešné SMS!

  Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android by se měli mít na pozoru. Sítěmi českých mobilních operátorů se šíří malware Flutbot, který útočí právě na takováto zařízení.

  09.11.2021

  Varování před ruskými přítelkyněmi: skutečný příběh

  Varování před seznamováním s dívkami z východu není ničím novým. Obvykle se však dočteme, že podvodníky toužící po našich penězích poznáme velmi snadno. Např. podle oslovení přes Facebook, ověřením…