{/syntax}
1263
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1263 lidí, buďte další
27.01.2022

Kyberbezpečnost zatím nejlépe zvládají žáci z Moravskoslezského kraje

Projekt Kraje pro bezpečný internet pořádá již 6. ročník vzdělávacího kvízu pro žáky a studenty základních a středních škol. Ten letošní odstartoval 21. září a děti i školy se do něj mohou zapojit až do 28. února 2022.

Jak se zapojit

On-line vzdělávací kvíz je dostupný na webu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Soutěžící si ve 20 náhodně vygenerovaných otázkách vyzkouší své znalosti o bezpečném chování na internetu. Před samotným kvízem doporučujeme načerpat informace v již zmiňovaných videospotech a e-learningových lekcích. Kdo v tomto kvízu uspěje, může si zkusit i Kvíz PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

Vyhlášení vítězů

V březnu 2022 proběhne losování vítězů z řad jednotlivců i zapojených škol. Ti nejlepší řešitelé Kvízu PLUS se pak sejdou v krajských finálových kolech. Vítězové postupují do celostátního finále, které je naplánováno na konec školního roku.

 

Aktuální výsledky

Na konci ledna, měsíc před ukončením soutěže, se do kvízu registrovalo již více než 25.000 žáků z celé České republiky. Největší počet úspěšných řešitelů má zatím Moravskoslezský kraj, druhé a třetí místo opanuje poslední lednový týden kraj Plzeňský a Královéhradecký.

 

O co se hraje?

Jako každý rok, i letos jsou hlavními partnery soutěžního kvízu společnosti Microsoft a Gordic. Vítězové se tak mohou těšit na hi-tech výhry v podobě mobilních telefonů, tabletů nebo fitness náramků.

 

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR od roku 2013. Cílem je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. K dnešnímu dni má na svém on-line kontě několik desítek vzdělávacích videospotů, e-learningových lekcí nebo pracovních listů. Všechny materiály jsou pro děti, rodiče, ale i učitele zdarma.

Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  21.11.2022

  8 otázek a odpovědí k elektronické identitě

  Usnadňuje podání žádosti o příspěvek na bydlení, daňového přiznání nebo přihlášení k portálu zdravotní pojišťovny. Řeč je o elektronické identitě.

  14.06.2022

  Podvodníci loví na Instagramu. Zneužívají přitom ČEZ i Aktuálně.cz

  Na české uživatele Instagramu v těchto dnech útočí reklama na výhodné investování do akcií energetické společnosti ČEZ.

  13.05.2022

  Pozor na falešné SMS!

  Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android by se měli mít na pozoru. Sítěmi českých mobilních operátorů se šíří malware Flutbot, který útočí právě na takováto zařízení.

  09.11.2021

  Varování před ruskými přítelkyněmi: skutečný příběh

  Varování před seznamováním s dívkami z východu není ničím novým. Obvykle se však dočteme, že podvodníky toužící po našich penězích poznáme velmi snadno. Např. podle oslovení přes Facebook, ověřením…