1690
Máme radost, článek se vám líbí.
Už si ho přečetlo 1690 lidí, buďte další
12.07.2016

Jak dostat děti o prázdninách od počítače

Začátek prázdnin. Školákům začalo dvouměsíční volno. Že se naše děti budou celé léto koupat a pobíhat po lese s kamarády, je jen naše zbožné přání. Brouzdání je v plánu – nikoliv však na koupališti, ale na internetu. Letní prázdniny se stávají dětským bojem o přežití... u počítače. Na nás je, abychom je odtamtud v zájmu jejich zdraví dostali. Zkuste našich 6 tipů.

1. Prázdniny u babičky, prázdniny na vsi.

Běžte si hrát ven se stává ze strany dětí asi tou nejignorovanější frází. Pokud ještě ke všemu strávíme většinu dne v práci, těžko na děti dohlédneme. V tomto případě by se o dětské blaho měl postarat někdo jiný. A kdo se na tuto pozici hodí lépe než prarodiče. Zdeněk Svěrák zpívá o prázdninách u babičky na vsi. Pokud babička nemá ves, nevadí, stačí, že nemá počítač.

2. Tábor. Klasika. 

Vsaďte na aktivitu, kterou jste vy v dětství milovali – tábory. Jednou z možností je dostat dítě vybavené spacákem, karimatkou a repelentem do kolektivu táborníků metodou Nebreč-prostě-pojedeš. Varianta číslo dvě je pro dítě internetu jistě schůdnější. Vyberte pro něj tábor s tematikou jeho oblíbené počítačové hry nebo filmu. Existuje i několik táborů, kde dělají instruktory i osobnosti internetu – mladí bloggeři a youtubeři.

3. Zážitková dovolená. 

S tím, že naše dítě s námi nechce chodit do lesa na borůvky, asi nic neuděláme. Můžeme však naplánovat dovolenou plnou netradičních zážitků od jízdy na koních až po skok padákem. Pokud tato varianta přesahuje vaše finanční možnosti, zkuste zaměstnat své kreativní já a vymyslete dětem bojovou hru. Pokud se hra podaří, na počítač si ani nevzpomenou a z vás se navíc stanou zábavní rodiče.

4. Vyčistit zuby, na počítač a spát. 

Přestože to jde někdy těžko, zkuste se s dětmi domluvit. Určete čas, kdy budou mít počítač povolený – např. mezi večeří a večerníčkem, u starších dětí zkuste dohodu „2 hodiny denně“.

5. Ideální čas na rekonstrukci bytu. 

Pokud máte doma malého počítačového závisláka, na kterého nic nezabírá, nastala ideální příležitost na rekonstrukci bytu. Nebo alespoň místnosti, kde se nachází počítač. Ten nezapomeňte pečlivě zabalit, aby byl chráněn před prachem a barvou, vypojte ze zásuvky (tu pro jistotu také zabezpečte) a takto rekonstruujte nejlépe celé léto. Vašemu robátku to jenom prospěje.

6. Zpátky ke knihám. 

Mnoho z nás si přestalo dělat iluze, že naše děti budou číst. Dobrovolně. Rádi. O prázdninách. Co kdybychom této myšlence dali ještě šanci a využili k tomu počítačové hry, proti kterým válčíme? Mnoho dnešních počítačových her je inspirováno knižní předlohou nebo naopak. Pojďme děti přesvědčit, že hra bude mnohem lepší, když budou znát i knihu, s hrou spojenou.

Doufejme, že se naše děti, které bez počítače nedají ani ránu, nakonec od monitorů odlepí. Kdyby opravdu nic nezabíralo, vždycky můžete vypnout proud. A i notebook se jednou vybije.


Přidat nový komentář

×

  Nemělo by vám uniknout

  02.01.2019

  Největší průšvihy v kybernetické bezpečnosti v roce 2018

  Rok 2018 je úspěšně za námi a v technologiích se toho událo opravdu mnoho. Kromě všeho pozitivního bohužel došlo i k několika nemalým problémům v oblasti kybernetické bezpečnosti, přičemž některé se…

  22.11.2018

  Jak a proč chtít platit chytrými hodinkami nebo náramkem

  Česko už dlouhá léta patří k evropské špičce, co se týče bezkontaktních plateb. Zároveň jsme zemí, kde se velmi rychle zabydlely bezkontaktní platby mobilním telefonem zvané Google Pay. Zařízení s…

  10.07.2018

  Nejlepší aplikace na předpověď počasí

  Počasí je při letních výletech, sportech a radovánkách tématem číslo jedna. Zejména v době náhlých intenzivních bouřek i nenadálých teplotních zvratů. Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších…

  06.03.2018

  Historie kyberšikany II

  Příběhy kyberšikany jsou často hrozivé. Všechny přitom začínají relativně nevinně. Jak se vyhnout tomu, abyste náhodou jednoho dne v některém z těchto tragických příběhů sami neúčinkovali? Nejlepší…